Film Info

Anděl zkázy
csfd
84

Anděl zkázy

Info
Mexiko, 1962 , 93 min
Žánr
Komedie - Drama - Fantasy - Mysteriózní
Režie
Luis Buñuel
Hrají
Silvia PinalJacqueline AndereClaudio BrookJosé BavieraRita MacedoAugusto BenedicoAntonio BravoEnrique García ÁlvarezEric del CastilloEnrique RambalVictorio BlancoOfelia MontescoArturo Cobo

Popis filmu Anděl zkázy

Děj filmu se odehrává v blíže neurčeném čase a místě. Jsme svědky nepochopitelného tajného útěku sloužících z bohatého patricijského domu, do kterého právě přichází mondénní společnost na večeři. Tuto scénu vidíme dvakrát za sebou. Repetice scén se ve filmu ještě několikrát zopakuje. Večeře skončí, probíhá konvenční konverzace s nekonvenčními poznámkami. Je čas k odchodu, ale nikdo se k němu nemá. Všichni přespí, jak se dá - na pohovce či na zemi pokoje. Ani ráno se však nikdo neodhodlá odejít, protože nelze odejít. A tak to pokračuje spoustu dní; několik lidí zemře, ostatní trpí hladem a halucinacemi. Nakonec je zachrání ovce, volně se pohybující po domě. Hladoví jsou nasyceni a schopni vykročit z bludného kruhu ztráty sama sebe. Ale tím nic nekončí... Z tohoto filmu pochází jedna ze slavných Boňuelových surrealistickýcg scén - volně po místnosti se pohybující ruka zemřelého.(Sipora)


Podobné filmy

SvatbaPravidla hry

Aktualizace: 29.8.2016 14:18

Anděl zkázy hodnotící komentáře

Hodnotící komentáře

Anděl zkázy download


Anděl zkázy online

Anděl zkázy ke stažení

UPOZORĚNÍ: Odkazy výše jsou pouze do vyhledávání na externích stránkách, nemusí být funkční, za obsah těchto stránek neručíme a varujeme před stahováním nelegálního obsahu!
104