Film Info

Podivné vyšetřování
csfd
81

Podivné vyšetřování

Info
Itálie, 1970 , 109 min
Žánr
Drama - Thriller - Krimi
Režie
Elio Petri
Hrají
Gian Maria VolontéFlorinda BolkanArturo DominiciGianfranco BarraVincenzo FalangaSalvo RandoneMassimo FoschiRoberto BonanniAlfonso GigantiVittorio DuseAlessandro Tedeschi
Téma

Popis filmu Podivné vyšetřování

Šéf římského detektivního oddělení vražd je mocný člověk. Ale to, co následovalo po oslavě jeho povýšení, nemohou zamaskovat ani ti nejmocnější. Nebo je snad realita jiná? Muž, kterému nikdo neřekne jinak než Inspektor a kterého vynikajícím způsobem ztvárnil Gian Maria Volonte, se hned po večírku odebral za svojí milenkou a zcela v poklidu a bez emocí jí prořízl hrdlo. Stejně klidně pak odešel. Byl totiž přesvědčený, že jeho nikdo nikdy nebude podezírat. Že on je ten, který stojí nad zákonem. A celý čin vlastně spáchal jen proto, aby mohl světu dokázat, kdo mu skutečně vládne. Dokonce na místě činu zanechal i stopy, přímo vedoucí k jeho osobě, s jistotou, že se mu nemůže nic stát a že vina padne na někoho jiného. A bohužel měl pravdu. Skrze vysoce ceněné italské drama se režisér Elio Petri stal v roce 1970 veřejným žalobcem proti korupci a elitářství mocných ve své zemi a jeho hlas se hlasitě rozezněl po celém světě. Krom Oscara pro nejlepší cizojazyčný film, snímek nakonec obdržel také hned dvě ceny na festivalu v Cannes a dva Davidy.
Zdroj: oficiální distributorAktualizace: 21.3.2017 02:59

Podivné vyšetřování hodnotící komentáře


Podivné vyšetřování download


Podivné vyšetřování online


Podivné vyšetřování ke stažení


Podivné vyšetřování

Podivné vyšetřování ke stažení

UPOZORĚNÍ: Odkazy výše jsou pouze do vyhledávání na externích stránkách, nemusí být funkční, za obsah těchto stránek neručíme a varujeme před stahováním nelegálního obsahu!
21