Film Info

Cromwell
csfd
79

Cromwell

Info
Velká Británie, 1970, 145 min
Žánr
Drama - Historický - Válečný - Životopisný
Režie
Ken Hughes
Hrají
Richard HarrisAlec GuinnessRobert MorleyDorothy TutinFrank FinlayTimothy DaltonPatrick MageeGeoffrey KeenIan McCullochVictor MaddernCharles GrayJack GwillimStratford JohnsMichael GoodliffeAnthony KempDouglas Wilmer

Popis filmu Cromwell

Polovina 17. století znamenala pro Anglii čas úpadku. Král Karel I. je zkorumpovaný diktátor, stoupá občanská neposlušnost a mnozí významní krajané odcházejí hledat štěstí raději do Nového světa. Mezi nimi je i budoucí Lord protektor Anglie, Irska a Skotska, protimonarchisticky smýšlející Oliver Cromwell. Nakonec ale svou rodnou zemi neopustí a naopak se králi postaví tváří v tvář. Chce učinit přítrž samovládcovu řádění a nastolit parlamentní právo. Situace neodvratitelně směřuje k občanské válce, v níž má právě vojevůdce Cromwell sehrát klíčovou úlohu. V opulentní historické podívané Kena Hughese ho ztělesnil vynikající Richard Harris, krále Karla pak Alec Guinness. Snímek v roce 1971 obdržel Oscara za hudbu a na stejnou cenu byl nominován i tvůrce skvostných dobových kostýmů Vittorio Nino Novarese.
Zdroj: oficiální distributor


Podobné filmy

Karel II. - Moc a vášeňČas smyslnostiZabijte krále

Aktualizace: 27.7.2016 21:51

Cromwell hodnotící komentáře

Hodnotící komentáře

Cromwell download


Cromwell online


Cromwell ke stažení


Cromwell

Cromwell ke stažení

UPOZORĚNÍ: Odkazy výše jsou pouze do vyhledávání na externích stránkách, nemusí být funkční, za obsah těchto stránek neručíme a varujeme před stahováním nelegálního obsahu!
133