Film Info

Hořké vítězství
csfd
72

Hořké vítězství

Info
Francie - USA, 1957 , 82 min
Žánr
Akční - Drama - Válečný
Režie
Nicholas Ray
Hrají
Richard BurtonCurd JürgensRuth RomanRaymond PellegrinAnthony BushellNigel GreenChristopher LeeRaoul DelfosseAlfred Burke

Popis filmu Hořké vítězství

Severní Afrika, Káhira. Na britském velitelství pověřuje generál Paterson dva důstojníky speciálním úkolem. Přepadnout německé velitelství v Bengází v Lybii a zajistit tam tajné dokumenty týkající se Rommelových strategických plánů. Kapitán Leith (Richard Burton) je bývalým archeologem a do armády se přihlásil na začátku války jako dobrovolník. Díky vykopávkám zná dobře poušť i místní nářečí, ví jak v poušti přežít a nechybí mu odvaha. Major Brand (Curd Jurgens) je důstojníkem z povolání v britské armádě již 13 let. Cvičí speciální jednotky ale ještě nebyl v boji. Sice ví jak se má člověk zabít nožem na blízko, ale sám to ještě nikdy neudělal. Ačkoliv Brand je jako voják z povolání pověřen velením operace a má velet 30 členům Commandos, již krátce po výsadku se projeví jako nerozhodný velitel a zbabělec. Velení se ujímá Leith což u Branda vyvolá strach z ostudy u velení po případném návratu z mise. Oba muži však mají mezi sebou ještě jeden problém. Je to Brandova žena Jane, kterou Leith před válkou miloval a kvůli začátku války opustil. Když se před misí náhodně objevuje v Káhiře jako paní Brandová aby pozdravila svého muže, náhodně se Leithem setká. Brand si všimne, že jejich radost ze setkání není jen čistě přátelská což u něj zažehne chorobnou žárlivost. Leith si běheme mise čím dál více uvědomuje, že by Brand byl nejraději, kdyby se mu během mise něco přihodilo a on se nevrátil... Nyní jsou oba muži se svým oddílem hluboko v nepřátelském území. Bude možné ji vůbec kvůli Brandově žárlivosti a zbaběblosti pozvolna přetavované v nenávist k energickému Leighovi úspěšně a ve zdraví dokončit?(Big Bear)


Podobné filmy

Železná srdceSaharaRaid on RommelŠpinavá hraTaxi do TobrukuPísečné mořeOáza

Aktualizace: 26.8.2016 15:13

Hořké vítězství hodnotící komentáře

Hodnotící komentáře

Hořké vítězství download


Hořké vítězství online


Hořké vítězství ke stažení


Hořké vítězství


Hořké vítězství

Hořké vítězství ke stažení

UPOZORĚNÍ: Odkazy výše jsou pouze do vyhledávání na externích stránkách, nemusí být funkční, za obsah těchto stránek neručíme a varujeme před stahováním nelegálního obsahu!
85