Film Info

Plán 9
csfd
50

Plán 9

Info
USA, 1959 , 79 min
Žánr
Horor - Sci-Fi - Akční - Dobrodružný
Režie
Edward D. Wood Jr.
Hrají
Gregory WalcottTor JohnsonJohn BreckinridgeConrad BrooksVampiraBela LugosiCriswellEdward D. Wood Jr.Tom KeeneDudley ManloveMona McKinnonDuke MooreLyle TalbotBen FrommerDonald A. Davis

Popis filmu Plán 9

Vedle nejrůznějších anket o nejlepší film všech dob existují samozřejmě i žebříčky opačné. Prakticky ve všech zaujímá čelné místo Plán 9 z vesmíru (1958). Jeho tvůrce Edward D. Wood, Jr. (1924-1978) vyprodukoval v průběhu padesátých let několik celovečerních filmů, jež díky neskrývanému amatérismu všech zúčastněných složek rychle zmizely z povrchu zemského. Ovšem ne navždy. Po své smrti (na selhání srdce následkem dlouholetého alkoholismu) byl nadšený filmař znovuobjeven filmovými nadšenci, hledajícími zapomenuté kuriozity, jako "nejhorší režisér všech dob" a v roce 1994 se dokonce stal předmětem životopisného filmu Ed Wood, jejž natočil Tim Burton s Johnnym Deppem v titulní úloze. Z Woodovy tvorby je patrně nejznámější právě Plán 9 z vesmíru, sci-fi snímek, natočený podle "zaznamenaného místopřísežného svědectví". Jeho jednoduchý děj líčí neúspěšný pokus o mimozemskou invazi do losangeleského San Fernando Valley. Podstatou titulního plánu je oživení mrtvých na místních hřbitovech, kteří mají pomoci při likvidaci odbojných pozemšťanů. Ve filmu se ve své poslední roli objevuje známý herec maďarského původu Bela Lugosi, který během natáčení zemřel a jehož roli převzal jiný (zřetelně vyšší) protagonista, který si v zájmu utajení neustále zakrýval kápí obličej. Plán 9 je dnes jistě zajímavým dokladem, jaké filmy také vznikaly v Hollywoodu (byť nezávisle na studiové produkci).
Zdroj: oficiální distributor


Podobné filmy

Raketa na MěsícQueen of Outer SpaceThe Brain from Planet ArousDevil Girl From MarsCat-Women of the MoonRobot-monstrum

Aktualizace: 15.10.2017 11:27

Plán 9 hodnotící komentáře


Plán 9 download


Plán 9 online


Plán 9 ke stažení


Plán 9

Plán 9 ke stažení

UPOZORĚNÍ: Odkazy výše jsou pouze do vyhledávání na externích stránkách, nemusí být funkční, za obsah těchto stránek neručíme a varujeme před stahováním nelegálního obsahu!
Reklama:
11