Film Info

Dobytí severního pólu
csfd
97

Dobytí severního pólu

divadelní záznam

Info
Československo, 2006 , 101 min
Žánr
Komedie
Režie
Ladislav Smoljak
Hrají
Ladislav SmoljakPetr BruknerZdeněk SvěrákBořivoj PencGenadij RumlenaMarek ŠimonPetr Reidinger

Popis divadelní záznamu Dobytí severního pólu

V pražské restauraci „Pod Vyšehradem”, kam Cimrman rád chodíval na rybí speciality, přisedl k němu jednoho večera majitel hostince a zeptal se ho, zda by pro příští ples ledařů branického pivovaru nesestavil živý obraz „Češi na severním pólu”. Cimrman nabídku přijal a rozhodl se, že prostuduje polární tematiku přímo na místě. Nejcennějším přínosem jeho cesty do Arktidy byl jeho objev sněžného člověka (játyho). Cimrman se s ním osobně setkal, a jelikož k tomu došlo právě v době říje, mohl zblízka pozorovat jeho pohlavní život. Po návratu do vlasti, jsa silně nachlazen, nadiktoval svému sousedu Padevětovi hru „Přetržené dítě”, která byla takřka nehratelná v podobě, jak ji rekonstruoval dr. Brukner, která je však naprosto hratelná po revizi textu, kterou později provedl prof. Vondruška. Když se Cimrman uzdravil, ale jeho pravá ruka díky omrzlinám nebyla s to udržet pero, napsal levou rukou hru „kompaktní a čirou jeko střechýl” (Šalda) Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem. Z ní se svět – bohužel pozdě – dovídá, že čtveřice pražských otužilců stanula na nejsevernějším bodu naší planety o celý den dříve než Američan R. E. Peary.
Zdroj: oficiální distributor


Podobné filmy

České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft40 let Divadla Járy Cimrmana aneb Ze …Cimrman v říši hudbyDlouhý, široký a krátkozrakýAfrika aneb Češi mezi lidožravciŠvestka

Aktualizace: 16.12.2016 14:15

Dobytí severního pólu hodnotící komentáře

Hodnotící komentáře

Dobytí severního pólu download


Dobytí severního pólu online


Dobytí severního pólu ke stažení


Dobytí severního pólu

Dobytí severního pólu CZ film ke stažení

UPOZORĚNÍ: Odkazy výše jsou pouze do vyhledávání na externích stránkách, nemusí být funkční, za obsah těchto stránek neručíme a varujeme před stahováním nelegálního obsahu!
402