Film Info

Sluha dvou pánů
csfd
94

Sluha dvou pánů

divadelní záznam

Info
Česko, 2000 , 157 min
Žánr
Komedie
Režie
Ivan Rajmont
Hrají
Miroslav DonutilKarel PospíšilJana Janěková ml.Petr PelzerVilém UdatnýMiluše ŠplechtováAlexej PyškoJan NovotnýHana Igonda ŠevčíkováMilan Stehlík

Popis divadelní záznamu Sluha dvou pánů

Sluha dvou pánů je zralým plodem commedie dellarte – má tradiční postavy a situace. Odehrává se v úzkém rodinném rámci, kde jsou hlavní událostí zásnuby, které komplikuje sluha Truffaldino, mazaný a přihlouplý zároveň. Rozehrává komedii záměn a nedorozumění, poháněn svým věčným hladem, skrze nečekané peripetie až ke šťastnému konci. Obklopují ho tradiční postavy – masky commedie dellarte – ustaraný tatík Pantalone, přemoudřelý doktor a jejich zamilované děti, dobrodružný pár milenců, hostinský Brighella, služka Smeraldina. Truffaldina u nás hraje Miroslav Donutil, který rozvíjí tradici hereckých improvizací k velké radosti mnoha diváků. Inscenace je na repertoáru už více než patnáct let let, v červnu 2010 oslavila neuvěřitelnou 450. reprízu a stále si nachází své početné publikum, které zcela zaplňuje hlediště Národního divadla.
Zdroj: oficiální distributor


Podobné filmy

Scapinova šibalstvíSkapinova šibalstvíSkapinova šibalství

Aktualizace: 17.11.2017 00:00

Sluha dvou pánů hodnotící komentáře


Sluha dvou pánů download


Sluha dvou pánů online


Sluha dvou pánů ke stažení


Sluha dvou pánů

Sluha dvou pánů CZ film ke stažení

UPOZORĚNÍ: Odkazy výše jsou pouze do vyhledávání na externích stránkách, nemusí být funkční, za obsah těchto stránek neručíme a varujeme před stahováním nelegálního obsahu!
Reklama:
nahrávám...
265