Film Info

Zulu
csfd
78

Zulu

Info
Velká Británie, 1964 , 138 min
Žánr
Válečný
Režie
Cy Endfield
Hrají
Stanley BakerJack HawkinsUlla JacobssonJames BoothMichael CaineNigel GreenPatrick MageeChief Mangosuthu ButheleziRichard BurtonNeil McCarthyGary BondPaul Daneman
Téma

Popis filmu Zulu

Film Zulu je strhující rekonstrukcí střetu u Rorkes Drift, k němuž došlo roku 1879 v jihoafrickém Natalu. Čtyřtisícové vojsko zulských válečníků už zmasakrovalo obří britskou armádu a teď míří k mnohem menšímu cíli, základně Rorkes Drift. V lednu roku 1879 zahajují Britové válku proti Zulskému království, domorodému státu Jižní Afriky. Předpokládají, že s dobře vycvičenou a moderně vyzbrojenou armádou, která čítá na 1350 vojáků, dosáhnou snadného vítězství. Následuje však krvavý konflikt, v němž jsou Britové převálcováni čtyřtisícovým vojskem Zulů a téměř kompletně pobiti. Po tomto vítězství se zulští válečníci chystají zaútočit na malou základnu Rorkes Drift, v níž 150 příslušníků britské armády hájí velké množství zásob. Ve středu 22. ledna 1879 se na ni zulští bojovníci během celého dne i noci opakovaně pokoušejí zaútočit, ale marně. Nedaří se jim prolomit její obranu a nakonec se stahují zpět na své území. Britská veřejnost, která následkem debaklu u Isandlwana lační po hrdinech, je výsledkem této odvážné akce nadšená a obránci Rorkes Drift jsou vyznamenáni jedenácti Viktoriinými kříži.(Cinemax)


Podobné filmy

Shaka ZuluShaka Zulu

Aktualizace: 6.1.2017 14:21

Zulu hodnotící komentáře

Hodnotící komentáře

Zulu download


Zulu online


Zulu ke stažení


Zulu


Zulu

Zulu ke stažení

UPOZORĚNÍ: Odkazy výše jsou pouze do vyhledávání na externích stránkách, nemusí být funkční, za obsah těchto stránek neručíme a varujeme před stahováním nelegálního obsahu!
201