Film Info

Zvětšenina
csfd
82

Zvětšenina

Info
Velká Británie - Itálie - USA, 1966 , 111 min
Žánr
Drama - Thriller - Mysteriózní
Režie
Michelangelo Antonioni
Hrají
David HemmingsVanessa RedgraveSarah MilesJohn CastlePeter BowlesJane BirkinVeruschka von LehndorffJimmy PageJeff BeckChris DrejaGillian HillsTsai ChinClaude ChagrinRonan O'CaseyFred WoodSusan BrodrickJulian Chagrin
Téma

Popis filmu Zvětšenina

Michelangelo Antonioni předkládá ve ZVĚTŠENINĚ zmatený obraz moderní Anglie. Swingující Londýn: V anglické metropoli kvete nová pop-artová kultura, uvolněný životní styl charakterizovaný mladými idoly, mladou hudbou a symboly nové generace - extravagantními auty, excentrickými byty a pestrobarevnou módní garderobou. Módní fotograf (David Hemmings) je jedním z úspěšných mladých mužů. Je bohatý, zraňuje svým sobectvím a absolutně nepochybuje o dokonalosti své práce moderního umělce. V jeho studiu se jednoho dne nečekaně objeví mladá žena (Vanessa Redgrave) a chladně, i když marně, mu nabídne své tělo výměnou za snímky mileneckého páru, který potají pořídil v parku. Když Thomas fotky zvětší, má dojem, že zachytil okamžiky vraždy. Najde dokonce mrtvolu, ta však zmizí stejně rychle jako fotografie a záhadná žena. Thomas se vrhne do víru londýnského popového života, ale cítí se náhle znejistělý a chladný. Obrazy bez záruky: Film ukazuje fascinaci obrazem a jeho klamnou opravdovost, což vystihuje následující filmový nápad: zvětšeniny snímku zpočátku poskytují prchavou jasnost, která se vzápětí vytrácí. Hrdina nakonec musí uznat nemožnost reálného pozorování: Chlapec mu hodí imaginární tenisový míček a fotograf mu jej hodí zpátky.(Quentin T.)


Podobné filmy

VýstřelCtihodné mrtvolyPohled společnosti ParallaxRozhovor

Aktualizace: 24.10.2017 05:22

Zvětšenina hodnotící komentáře


Zvětšenina download


Zvětšenina online


Zvětšenina ke stažení


Zvětšenina

Zvětšenina ke stažení

UPOZORĚNÍ: Odkazy výše jsou pouze do vyhledávání na externích stránkách, nemusí být funkční, za obsah těchto stránek neručíme a varujeme před stahováním nelegálního obsahu!
Reklama:
135