Film Info

Alžběta Anglická
csfd

Popis divadelní záznamu Alžběta Anglická

Historické drama Alžběta Anglická je nejslavnější dílo spisovatele Ferdinanda Brucknera(1891 - 1958), které napsal v roce 1930 a od té doby bylo přeloženo do více než dvaceti jazyků. Alžběta Anglická je drama královny, která musí zapřít své ženství - chce-li vládnout, napsal autor o svém dramatu. Strhující příběh vášnivé lásky stárnoucí královny Alžběty k mladému hraběti Essexovi se odehrává na přelomu šestnáctého století a významnou roli v tomto dramatu hraje mocenské soupeření Alžběty a španělského krále Filipa II. Nejde však jenom o boj dvou tehdejších velmocí - Anglie a Španělska, ale především je to příběh královny, která je vedena touhou zanechat po sobě Anglii mocnou, bohatou a spořádanou. Postavu originální a svérázné královny vytvořila v Městském divadle v Brně Zdena Herfortová, která za mimořádný umělecký výkon v titulní roli obdržela v roce 1996 cenu Thálie 95.
Zdroj: oficiální distributor


Podobné filmy

The CrownJekatěrina. VzljotViktorieJekatěrinaKrálovna Viktorie a německý císař mrzákKrálovna ViktorieSkandální život Lady Worsley

Aktualizace: 23.4.2018 02:40

Alžběta Anglická hodnotící komentáře

Alžběta Anglická CZ film ke stažení

UPOZORĚNÍ: Odkazy výše jsou pouze do vyhledávání na externích stránkách, nemusí být funkční, za obsah těchto stránek neručíme a varujeme před stahováním nelegálního obsahu!
Reklama:
nahrávám...
21