Film Info

Nebeská stvoření
csfd
74

Nebeská stvoření

Info
Nový Zéland - Německo, 1994 , 99 min (Directors cut: 108 min)
Žánr
Drama - Romantický - Krimi - Životopisný
Režie
Peter Jackson
Hrají
Melanie LynskeyKate WinsletSarah PeirseDiana KentJed BrophyClive MerrisonElizabeth MoodyPeter JacksonDarien TakleBen Fransham
Téma

Popis filmu Nebeská stvoření

Film byl inspirován skutečnou událostí, ke které došlo na Novém Zélandu v padesátých letech 20.st.: dvě dívky zavraždily matku jedné z nich. Jackson s Walshovou se detailně zabývali okolnostmi případu a snažili se být věrní skutečnosti - jenže to v případě tohoto filmu znamená něco jiného než obvykle. Tou skutečností, kterou film nabízí, není objektivní pohled vycházející z policejních záznamů, ale pohled jedné z dívek, která si vedla podrobný deník. Film vznikl především na základě tohoto deníku, a tak nabízí svět viděný očima šestnáctileté Pauline Parkerové, vražedkyně vlastní matky. Díky tomu jsou součástí filmu i scény čtvrtého světa, výplodu jejich fantazie, do kterého unikají před nudným a otravným světem všedních spolužaček a nápadníků, prudících učitelek a zrazujících a nechápajících rodičů. Jak Jackson prohlašuje v jednom rozhovoru, právě nespoutaná fantazie dívek ho nejvíc zajímala a vyvolávala v něm pocit sympatií a spřízněnosti. Schopnost vizualizovat tento čtvrtý svět v BOŽSKÝCH STVOŘENÍCH byla tak jakousi malou zkouškou na Tolkiena a naznačuje jeho zájem o vysněné, fantazijní světy, který uplatnil u PÁNA PRSTENŮ.
Zdroj: oficiální distributor


Podobné filmy

Mais ne nous délivrez pas du mal

Aktualizace: 30.3.2018 19:13

Nebeská stvoření hodnotící komentáře


Nebeská stvoření download


Nebeská stvoření online


Nebeská stvoření ke stažení


Nebeská stvoření

Nebeská stvoření ke stažení

UPOZORĚNÍ: Odkazy výše jsou pouze do vyhledávání na externích stránkách, nemusí být funkční, za obsah těchto stránek neručíme a varujeme před stahováním nelegálního obsahu!
Reklama:
nahrávám...
158