Film Info

Být či nebýt
csfd

Popis filmu Být či nebýt

V okupovaném Polsku se herci, jejichž protinacistická hra je zakázána, připojí k odboji, ale i zde dělají své profesi čest. Podivný námět na komedii v době, kdy německá vojska byla v Rusku dosud v ofenzivě, zaskočil nejprve producenta Wagnera, jehož musel ještě před začátkem natáčení nahradit Alexander Korda, a posléze i publikum, které ho docenilo teprve s odstupem let. K rozčarování přispěla i tragická smrt hlavní představitelky Carole Lombardové několik dnů před premiérou při leteckém neštěstí (její manžel Clark Gable se poté dobrovolně přihlásil do armády). Milostný trojúhelník, divadlo a odboj za okupace, náhlé zrušení divadelní iluze, ne náhodou nám to vše připomene i jiný film, Poslední metro, natočený Lubitschovým žákem Francoisem Truffautem.
Zdroj: oficiální distributor


Podobné filmy

The Return of 'Allo 'Allo!'Allo 'Allo! At the London PalladiumHaló, haló!Eso esSedmá rota za úplňkuStepující stonožkaVálka v hotelu Royal Palace

Aktualizace: 2.1.2017 19:21

Být, či nebýt hodnotící komentáře

Hodnotící komentáře

Být či nebýt download


Být či nebýt online


Být či nebýt ke stažení


Být či nebýt


Být či nebýt

Být, či nebýt ke stažení

UPOZORĚNÍ: Odkazy výše jsou pouze do vyhledávání na externích stránkách, nemusí být funkční, za obsah těchto stránek neručíme a varujeme před stahováním nelegálního obsahu!
377