Film Info

Poslední Mohykán
csfd
85

Poslední Mohykán

Info
USA, 1992 , 107 min (Directors cut: 117 min)
Žánr
Akční - Dobrodružný - Drama - Romantický - Válečný
Režie
Michael Mann
Hrají
Daniel Day-LewisMadeleine StoweJodhi MayRussell MeansWes StudiEric SchweigSteven WaddingtonMaurice RoëvesPatrice ChéreauTerry KinneyPete PostlethwaiteColm MeaneyDylan BakerScott MeansJared HarrisSebastian RochéDavid SchofieldMark JoyBenton JenningsDon TilleyTom McGowan
Téma

Popis filmu Poslední Mohykán

Daniel Day-Lewis jako statečný přítel Indiánů ve filmovém přepisu slavného románu J. F. Coopera. Filmaři již mnohokráte zvolili za předlohu svých děl pentalogii spisovatele Jamese Fenimora Coopera o dobrodružstvích bílého lovce, přezdívaného Sokolí Oko, a jeho indiánských přátel v době bojů Francouzů a Angličanů o nová území v Severní Americe. Nejslavnější se stala kniha úvodní Poslední Mohykán. Sokolí Oko spolu s posledními potomky z kmene Mohykánů Čingačgúkem a jeho synem Unkasem pomáhají anglické posádce bránit jednu z pevností. Znepřátelené strany využívají pro své cíle indiánské bojovníky. Huron Magua, který bojuje se svými muži po boku Francouzů, přísahal veliteli dobývané pevnosti pomstu za vyvraždění své rodiny. Po podpisu kapitulace se rozhodne vyprovokovat střetnutí s odcházejícími britskými jednotkami, při němž velitele zabije a zmocňuje se jeho dvou dcer Cory a Alice. Sokolí Oko se zavázal ochránit čest dívek a nechce je nechat ve spárech primitivního divocha. Navíc ke Coře cítí více než přátelství a také Unkasovi není Alice lhostejná. Pro postavu bílého lovce zvolil režisér Michael Mann u nás tehdy nepříliš známého Daniela Day-Lewise, který si však již získal uznání v podobě Oscara za hlavní roli ve snímku "Moje levá noha" (1989).
Zdroj: oficiální distributor


Podobné filmy

VlkTanec s vlkyHoralovéJeremiah JohnsonMalý velký mužZálesákNáčelník Velký had

Aktualizace: 15.11.2017 05:57

Poslední Mohykán hodnotící komentáře


Poslední Mohykán download


Poslední Mohykán online


Poslední Mohykán ke stažení


Poslední Mohykán

Poslední Mohykán ke stažení

UPOZORĚNÍ: Odkazy výše jsou pouze do vyhledávání na externích stránkách, nemusí být funkční, za obsah těchto stránek neručíme a varujeme před stahováním nelegálního obsahu!
Reklama:
1183