Film Info

Cizinec
csfd
81

Cizinec

Info
USA, 1946 , 95 min
Žánr
Film-Noir - Thriller
Režie
Orson Welles
Hrají
Edward G. RobinsonLoretta YoungOrson WellesRichard LongDavid BondBrother TheodoreErskine SanfordEthan LaidlawNeal DoddPhilip Merivale
Téma

Popis filmu Cizinec

Vyšetřovatel Wilson z komise pro válečné zločiny pátrá po uprchlém nacistovi Franzi Kindlerovi, který se za války podílel na genocidě židovského národa a dosud věří v nacistické ideje. Stopa zavede Wilsona až do poklidného connecticutského městečka Harper. Kindler tu působí pod falešným jménem Charles Rankin jako všemi respektovaný a oblíbený učitel v chlapecké škole. Právě si bere za ženu soudcovu dceru Mary Longstreetovou. Aby se vyhnul vyzrazení, zabije bývalého kolegu Meinikeho, který ho vyhledal. Pátrající Wilson tak přijde o jediného svědka. Jediné, čeho se může chytit, je Kindlerova vášeň pro starožitné hodiny... Po veledílech Občan Kane a Skvělí Ambersonové natočil Orson Welles příběh v téměř hitchcockovském stylu, založený na přímočarém vyprávění, jasně rozehraných charakterech a pozvolné gradaci napětí. Dokázal tak, že je schopen natočit kvalitní a přitom zcela osobitý hollywoodský film, třebaže ani Cizinec se ve své době nesetkal s žádoucím diváckým ohlasem.
Zdroj: oficiální distributorAktualizace: 19.3.2017 13:09

Cizinec hodnotící komentáře


Cizinec download


Cizinec online


Cizinec ke stažení


Cizinec

Cizinec ke stažení

UPOZORĚNÍ: Odkazy výše jsou pouze do vyhledávání na externích stránkách, nemusí být funkční, za obsah těchto stránek neručíme a varujeme před stahováním nelegálního obsahu!
Reklama:
99