Jermaine Jackson
16

Jermaine Jackson 63 let


Jermaine LaJaune Jackson, americký zpěvák, bratr Michaela Jacksona. Po konvertování k islámu v roce 1989 používá jméno Muhammad Abdul-Aziz. Syn Josepha Jacksona (přes 40 let platil za nejúspěšnějšího hudebního producenta) a Kateřiny byl již od dětství znám jako člen dětského souboru Jackson Five, s kterým vydával nahrávky u Motown Records. Po rozpadu skupiny se mu podařilo nastartovat třetí nejúspěšnější sólovou kariéru tohoto rodinného klanu. (Po Michaelu a sestře Janet Jackson. Přičemž Janet členkou Jackson Five nikdy nebyla. Ačkoliv měla obdivuhodný hlasový rozsah a intonační jistotu, usoudil otec, že náklady na samostatnou šatnu a „rozmary" ženských hvězd nestojí zato řešit, protože „už nyní těch problémů je dost". Jackson Five byla původně tříčlenná chlapecká skupina, jejížmi členy byli Jackie, Tito a Jermaine. V roce 1966 ji doplnili Marlon a Michael Jackson).

Společnost Motown Records se pokoušela nastartovat paralelně sólové kariéry jednotlivých členů Jackson Five. Došlo ale k roztržce, o které nic nevíme a v roce 1975 opustili všichni sourozenci Motown Records a přešli ke společnosti Epic. Jermaine, který uzavřel sňatek s dcerou Berry Gordyho (zakladatel Motown Records) samozřejmě zůstal. V roce 1980 obsadil skladbou LET'S GET SERIOUS příčku Top Ten Hit v anglické hitparádě. O čtyři roky později zdvihl náklad svých desek v západním Německu. V duetu s Pia Zadora nazpíval WHEN THE RAIN BEGINS TO FALL a skladba se probojovala na první příčku německé hit-parády. Udržela se tam čtyři týdny a obdržela Zlatou desku.

Během koncertního turné v Bahrajmu konvertoval k islámu a změnil si jméno. Sdělovací prostředky si získal svou bezprostředností během smutečního obřadu za svého bratra Michaela. Na smutečním obřadu zazpíval bratrovu nejoblíbenější píseň SMILE Chariho Chaplina, navíc prokázal vynikající diplomatický talent. V rodině Jacksonů totiž převládal názorový proud, který požadoval během pohřbu bodyguardy, zákaz pořizování novinářského materiálu, privátní zónu 80 metrů, prohlídky a monitorování smutečních hostů, aj.


11.12.1954
Gary, USA
Jermaine Jackson imdb Jermaine Jackson csfd

Jermaine Jackson oblíbené filmy

44 Přesný zásah
Přesný zásah
2001
Motown 45
Motown 45
2004

2004Motown 45TV film

2001Přesný zásahfilm


Aktualizace osobnostního profilu Jermaine Jackson: 13.11. 2017 05:26