Filmové informace

Létající koberec Pátá cesta námořníka Sindibáda csfd

Létající koberec. Pátá cesta námořníka Sindibáda

Info
Československo, 1973, 11 min
Žánr
Animovaný - Krátkometrážní - Pohádka
Režie
Karel Zeman
Hrají
Jan Tříska

Popis filmu Létající koberec Pátá cesta námořníka Sindibáda 1973

Sindibád doplave na svém koni k dalšímu neznámému ostrovu. Když dorazí k nejbližsímu městu, lidé před ním prchají. Bojí se totiž pro ně neznámého tvora, kterého Sindibád osedlal. Místní sultán je cizokrajným zvířetem tak nadšen, že za něj Sindibádovi nabídne svůj největší poklad – pravý létající koberec. Sindibád se s chutí pouští do další, tentokrát letecké cesty. V dalším městě je nepřátelsky přijat, a tak musí za městské brány proniknout lstí. Právě když doráží indický princ, který se má oženit s tamější princeznou. Sindibád odposlechne v davu na náměstí, že princezna je stižena kletbou, každou noc zmizí ze svých komnat ve vysoké věži a objeví se až druhý den. Náš hrdina se rozhodne za pomoci létajícího koberce přijít záhadě na kloub. Princezna se každou noc mění v holubici, aby mohla odlétnout za svým milým. Jenže běda, indický princ se svými zbrojnoši oba milence vystopovali. Sindibád neváhá ani vteřinu a oběma hrdličkám přenechává svůj koberec, aby mohli odlétnout do bezpečí. Na další cestu mu zbyde jen malá bárka. Inu láska opět zvítězila a námořník je aspoň opět ve svém živlu. (J.Connor)


Související filmy

Zkrocený démon. Sedmá cesta námořníka SindibádaMořský sultán. Šestá cesta námořníka SindibádaV zemi obrů. Třetí cesta námořníka SindibádaMagnetová hora. Čtvrtá cesta námořníka SindibádaDruhá cesta námořníka SindibádaDobrodružství námořníka Sindibáda

Aktualizace: 2023-11-26
Reklama:

Létající koberec. Pátá cesta námořníka Sindibáda CZ film ke stažení

UPOZORĚNÍ: Odkazy výše jsou pouze do vyhledávání na externích stránkách, nemusí být funkční, za obsah těchto stránek neručíme a varujeme před stahováním nelegálního obsahu!

Přehrát Létající koberec. Pátá cesta námořníka Sindibáda online
96

Vyzkoušejte: