Filmové informace

V zemi obrů Třetí cesta námořníka Sindibáda csfd

V zemi obrů. Třetí cesta námořníka Sindibáda

Info
Československo, 1973, 13 min
Žánr
Animovaný - Krátkometrážní - Pohádka
Režie
Karel Zeman
Hrají
Jan Tříska

Popis filmu V zemi obrů Třetí cesta námořníka Sindibáda 1973

Sindibáda a jeho druhy zastihne na moři hrozná bouře. Když se rozjasní, hrdinové zjistí, že jsou u pobřeží neznámého ostrova. Lačni po zásobách a lidské společnosti vystoupí na pevninu a běží k nedalekému hradu. Ten však obývá obr lidožrout. Sindibáda a jeho společníky uvězní v kleci u stropu haly a začne zatápět pod kotlem. Naši hrdinové se pokoušejí o záchranu holého života zachycením se nejbližšího okna. Obr jejich záměr záhy pochopí, ale když se jim pokouší vše překazit, ostré tyče uvolněné ze stěny klece mu šťastnou náhodou vypíchnou obě oči. Běsnící oslepená nestvůra pak začne bořit celý svůj hrad. Hrdinům se podaří uniknout jen o vlásek, ale když potichu odplouvají, neopatrně plácnou veslem do vody. Obr začne metat kusy skály jejich směrem a nejen, že rozbije vor našich hrdinů, jeho útok přežije pouze Sindibád, který odplouvá ve starém sudu. Když usne vyčerpáním a hladem, o jeho plavidlo se postarají mořští koníci, kteří ho odtáhnou směrem k pevnině. Když se hrdina probudí, spatří čarokrásnou zahradu plnou tanečnic a ovoce. Když se pokouší o krádež jablka, je přistižen sultánovými vojáky. Při útěku před nimi však najde na dně řeky zlatý prsten a tanečnice, která se k němu mezitím připojí, mu prozradí, že se jedná o prsten zlého sultána jehož majitel může snímat hlavy pouhým ukázáním. Sindibád je záhy zajat, ale prsten použije až v poslední chvíli před popravou přímo na sultána. Obyvatelé města ho zvolí novým vládcem, ale to našeho hrdinu neláká, jeho jediným rozkazem je vystrojení hostiny a sestrojení nové lodi. Na širém moři vhodí prsten do hlubin a směřuje vstříc dalším dobrodružstvím. (J.Connor)


Související filmy

Zkrocený démon. Sedmá cesta námořníka SindibádaMořský sultán. Šestá cesta námořníka SindibádaMagnetová hora. Čtvrtá cesta námořníka SindibádaLétající koberec. Pátá cesta námořníka SindibádaDruhá cesta námořníka SindibádaDobrodružství námořníka Sindibáda

Aktualizace: 2024-4-19
Reklama:

V zemi obrů. Třetí cesta námořníka Sindibáda CZ film ke stažení

UPOZORĚNÍ: Odkazy výše jsou pouze do vyhledávání na externích stránkách, nemusí být funkční, za obsah těchto stránek neručíme a varujeme před stahováním nelegálního obsahu!

Přehrát V zemi obrů. Třetí cesta námořníka Sindibáda online
14
Vyzkoušejte: