Film Info

Den hněvu
csfd
84

Den hněvu

Info
Dánsko, 1943 , 110 min
Žánr
Drama
Režie
Carl Theodor Dreyer
Hrají
Lisbeth MovinThorkild RooseSigrid Neiiendam

Popis filmu Den hněvu

"Postavte ji na hranici a zapalte oheň", křičely davy venku, když inkvizitor bušil na dveře Marte. Do rodiny místního pastora, starého Absolona se ze studií vrací syn Martin. Krásná Anne, jeho nová matka ho často vídá ve snách. Její tchýně, vládkyně domu, ji nemá ráda, proto se Anne těší, že v něm nalezne zpřízněnou duši. Píše se rok 1623 a na dánské vsi vrcholí éra čarodějnických procesů. Marte, obviněná ze spolčení s ďáblem, na chvíli nalezne v pastorově domě úkryt, od ní se také Anne dozví, za jakých okolností byla svou matkou starému muži přislíbena. Absolon, který neuchrání Marte od procesu, ač je jí zavázán, si od ní vyslechne kletbu, že stejný plamen jako ji spálí i Anne. Hořící hranice spojí Anne a Martina do vroucného objetí.
Zdroj: oficiální distributor


Podobné filmy

Kladivo na čarodějniceČarodějky ze SalemuPopravčíČarodějky ze SalemuInquisiciónHexen bis aufs Blut gequältLovci čarodějnic

Aktualizace: 15.4.2018 07:49

Den hněvu hodnotící komentáře


Den hněvu download


Den hněvu online


Den hněvu ke stažení


Den hněvu

Den hněvu ke stažení

UPOZORĚNÍ: Odkazy výše jsou pouze do vyhledávání na externích stránkách, nemusí být funkční, za obsah těchto stránek neručíme a varujeme před stahováním nelegálního obsahu!
Reklama:
nahrávám...
48