Film Info

Michelangelo Buonarroti
csfd

Michelangelo Buonarroti

divadelní záznam

Info
Československo, 1976 , 56 min
Žánr
Komedie - Drama
Režie
Jan SchmidPavel Vantuch
Hrají
Václav HelšusJana SynkováKarel NovákRostislav Novák st.Pavel HavránekJitka NovákováMarie DurnováZuzana SchmidováMiroslav Kořínek

Popis divadelní záznamu Michelangelo Buonarroti 1976

Je zázrak, že se hodinový, zcenzurovaný záznam původně dvouhodinové inscenace vůbec zachoval. Mnoha divadelními kritiky je považován za nejobjevnější inscenaci dotyčného desetiletí – nejen herecky a režijně, ale i scénograficky. Ypsilonka, tehdy ještě liberecká, je v mnoha ohledech divadlo zásadní: pro její humor, společnou energii a radost, zvlášť důležitou v době, kdy byl každý zalezlý doma a izoloval se. Zakladatel a umělecký šéf Jan Schmid vymyslel vlastní princip kolektivní improvizace, a přesto se nebál zvát osobnosti, kterým nebylo jinde přáno. Režimní tlaky doléhaly hlavně na repertoár Ypsilonky, jenž byl netradiční a dost často zakazovaný. Michelangelo Buonarroti je tedy jedním z mála ypsilonkovských titulů té doby, které se dočkaly i když zmrzačeného zaznamenání.
Zdroj: oficiální distributorAktualizace: 2018-6-2

Michelangelo Buonarroti hodnotící komentáře


Michelangelo Buonarroti download


Michelangelo Buonarroti online


Michelangelo Buonarroti ke stažení

Michelangelo Buonarroti CZ film ke stažení

UPOZORĚNÍ: Odkazy výše jsou pouze do vyhledávání na externích stránkách, nemusí být funkční, za obsah těchto stránek neručíme a varujeme před stahováním nelegálního obsahu!
Reklama:
30