Film Info

Zachraň si kdo můžeš život
csfd

Zachraň si, kdo můžeš život

Info
Francie - Rakousko - Západní Německo - Švýcarsko, 1980 , 87 min
Žánr
Drama
Režie
Jean-Luc Godard
Hrají
Isabelle HuppertJacques DutroncNathalie BayeErik DesfossesMarguerite DurasFred PersonneDore De RosaRoger JendlyMarie-Luce FelberBernard CazassusPaule MuretMichel Cassagne

Popis filmu Zachraň si kdo můžeš život 1980

Slavný J.-L. Godard patří mezi nejvýznamnější inovátory v dějinách kinematografie. Dokazuje to i tragigroteskně-satirickým snímkem Zachraň kdo můžeš si (život), který je v jeho tvůrčí dráze velice významný (on sám jej označuje za svůj druhý první film). Vypráví v něm příběh televizního režiséra Paula Godarda a jeho komplikovaných vztahů k ex-manželce, milence Denise a prostitutce. Jednou z podstatných intencí této filmové básně o strachu, fantazii, hudbě, obchodu a smrti je vize prostituce jako hnací síly života vyspělé liberální společnosti. Snímek budí dodnes skandální pohoršení: vadí například sekvence, v níž Isabelle Huppertová v úloze prostitutky ochotně aranžuje své tělo i celkový ráz svého chování přesně dle infantilně zvrhlých pokynů svého zákazníka-byznysmana, a mnozí diváci bývají šokováni rovněž obdobně rituální sekvencí hromadné sexuální orgie prostitutek s magnátem a jeho tajemníkem. Ačkoli veškeré tzv. nahé scény pojímá Godard vizuálně cudně, ve zvukové stopě slyšíme autentické dotazy a výrazy, které jakoby se do civilní lidské mluvy dostaly z pornobranže (obhroublým instrukcím k orálnímu sexu na povel předchází dotaz adeptky nejstaršího povolání světa, zda by měla zákazníkovo sperma polykat). Ke svému oblíbenému tématu protestu proti zmechanizované lidské existenci a prostituci tvorby v novodobé zkomercializované společnosti J.-L. Godard podotýká: Já sám jsem jenom děvka, bojující proti kuplířství ve filmu. Spíše než u intelektuálů vzbudil tento snímek sympatie u punkové mládeže.
Zdroj: oficiální distributorAktualizace: 2018-5-29

Zachraň si, kdo můžeš život hodnotící komentáře


Zachraň si kdo můžeš život download


Zachraň si kdo můžeš život online


Zachraň si kdo můžeš život ke stažení


Zachraň si kdo můžeš život

Zachraň si, kdo můžeš život ke stažení

UPOZORĚNÍ: Odkazy výše jsou pouze do vyhledávání na externích stránkách, nemusí být funkční, za obsah těchto stránek neručíme a varujeme před stahováním nelegálního obsahu!
Reklama:
9