Filmové informace

Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků 2024 csfd

Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků 2024

koncert

Info
Rakousko, 2024, 150 min
Žánr
Hudební
Režie
Michael Beyer
Hrají
Christian ThielemannWiener Philharmoniker

Popis koncertu Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků 2024 2024

Ze Zlatého sálu Spolku přátel hudby ve Vídni už tradičně v přímém přenosu zazní opět krásné a oblíbené melodie. Skladby Johanna Strausse otce a syna, Josefa Strausse, Eduarda Strausse, Carla Michaela Ziehrera a dalších nastudoval a řídí Christian Thielemann. Tančí sólisté Vídeňského státního baletu... Česká televize vysílá už tradičně na Nový rok přímý přenos slavnostního koncertu z Vídně. Tento snad nejpopulárnější evropský koncert je pravidelně uváděn od roku 1939 a jeho základem jsou vždy krásné melodie, jež složili členové dynastie rodiny Straussů. Orchestr Vídeňské filharmonie, který je vždy jejich interpretem, si od roku 1986 zve různé dirigenty, kteří se snaží najít nové nuance v interpretaci této krásné hudby. Tím letošním je vynikající dirigent Christian Thielemann. Už tradičně budou některé skladby inscenovány jako taneční čísla v podání sólistů Vídeňského státního baletu. Samotný koncert je rozdělen na dvě části a v přestávce mezi nimi nabídne rakouská televize ORF opět hudební dokument na téma významných rakouských historických míst. (Česká televize)


Související filmy

Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků 2023Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků 2022Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků 2021Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků 2020Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků 2019Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků 2018

Aktualizace: 2024-1-17

Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků 2024 -  - Filmer.cz


Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků 2024 - Christian Thielemann


Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků 2024 -  - Filmer.cz


Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků 2024 -  - Filmer.cz

Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků 2024 ke stažení

UPOZORĚNÍ: Odkazy výše jsou pouze do vyhledávání na externích stránkách, nemusí být funkční, za obsah těchto stránek neručíme a varujeme před stahováním nelegálního obsahu!

Přehrát Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků 2024 online
4
Vyzkoušejte: