Filmové informace

Posel z Liptákova csfd

Posel z Liptákova

divadelní záznam

Info
Česko, 1997, 100 min
Žánr
Komedie
Režie
Ladislav Smoljak
Hrají
Jaroslav WeigelMiloň ČepelkaLadislav SmoljakPetr BruknerVáclav KotekMichal Weigel
Téma

Popis divadelní záznamu Posel z Liptákova 1997

Ve hře z roku 1977 Posel z Liptákova autorů L. Smoljaka a Z. Svěráka se tradičně uplatňuje osobitý model všech představení Divadla Járy Cimrmana – v první části seminář badatelů, v druhé dvě jednoaktové hry "Posel světla" a "Vizionář"... Dvěma osobními automobily se vydal tým pražských cimrmanologů do Liptákova v Jizerských horách, aby prozkoumal drsný kraj Cimrmanova stáří. Již sama cesta byla dobrodružstvím, ale její výsledek stál za to. V restauraci U Sirotka restaurovali badatelé Cimrmanovy vlastnoruční nástěnné malby, v násadě starého krumpáče objevili jeho protihabsburský pamflet "Svou pravdu nebudeme skrývat". A co hlavně – do Prahy odváželo každé auto po jedné z historických, dosud neznámých her. To pro případ, kdyby jedno z vozidel havarovalo a shořelo, aby se alespoň jeden rukopis zachránil. Zachránily se oba – Posel světla, který prozíravě varuje před rozvojem vědy a techniky, a Vizionář, jenž pak předjímá nejen vznik 1. světové války, ale i proces kolektivizace zemědělství a znárodnění průmyslu... Jedno z nejoblíbenějších představení DJC se proslavilo mnoha úslovími a obohatilo naši kulturu v mnoha oblastech. Slavný je například Cimrmanův Univerzální ptakopysk a jeho užití, nebo jeho šachová hra a první out v dějinách šachu. A zvolání Smrti ve hře "Vizionář": "Přijde novej, ten se nezakecá" nebo uhlobaronova proklamace: "Piš barde, střádej, až budeš mít dvě stě milionů, zúčtujem spolu" patří ke klasice sběratelů "hlášek"... (Česká televize)


Související filmy

Psaní do nebeProso - opereta DJCČeské nebe: Cimrmanův dramatický kšaftČeské nebe: Cimrmanův dramatický kšaft40 let Divadla Járy Cimrmana aneb Ze hry do hryCimrman v říši hudby

Aktualizace: 2024-6-7

Posel z Liptákova - Posel z Liptákova - Z filmu - Petr Brukner  Jaroslav Weigel  Zdeněk Svěrák


Posel z Liptákova - Posel z Liptákova - Z filmu - Bořivoj Penc  Zdeněk Svěrák  Jaroslav Weigel


Posel z Liptákova - Posel z Liptákova - Z filmu - Zdeněk Svěrák  Jaroslav Weigel  Petr Brukner


Posel z Liptákova - Posel z Liptákova - Z filmu - Jaroslav Weigel  Bořivoj Penc

Posel z Liptákova CZ film ke stažení

UPOZORĚNÍ: Odkazy výše jsou pouze do vyhledávání na externích stránkách, nemusí být funkční, za obsah těchto stránek neručíme a varujeme před stahováním nelegálního obsahu!

Přehrát Posel z Liptákova online
14
Vyzkoušejte: