Film Info

Dobytí severního pólu csfd

Dobytí severního pólu

divadelní záznam

Info
Česko, 2006 , 101 min
Žánr
Komedie
Režie
Ladislav Smoljak
Hrají
Ladislav SmoljakPetr BruknerZdeněk SvěrákBořivoj PencGenadij RumlenaMarek ŠimonPetr Reidinger

Popis divadelní záznamu Dobytí severního pólu 2006

V pražské restauraci „Pod Vyšehradem”, kam Cimrman rád chodíval na rybí speciality, přisedl k němu jednoho večera majitel hostince a zeptal se ho, zda by pro příští ples ledařů branického pivovaru nesestavil živý obraz „Češi na severním pólu”. Cimrman nabídku přijal a rozhodl se, že prostuduje polární tematiku přímo na místě. Nejcennějším přínosem jeho cesty do Arktidy byl jeho objev sněžného člověka (játyho). Cimrman se s ním osobně setkal, a jelikož k tomu došlo právě v době říje, mohl zblízka pozorovat jeho pohlavní život. Po návratu do vlasti, jsa silně nachlazen, nadiktoval svému sousedu Padevětovi hru „Přetržené dítě”, která byla takřka nehratelná v podobě, jak ji rekonstruoval dr. Brukner, která je však naprosto hratelná po revizi textu, kterou později provedl prof. Vondruška. Když se Cimrman uzdravil, ale jeho pravá ruka díky omrzlinám nebyla s to udržet pero, napsal levou rukou hru „kompaktní a čirou jeko střechýl” (Šalda) Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem. Z ní se svět – bohužel pozdě – dovídá, že čtveřice pražských otužilců stanula na nejsevernějším bodu naší planety o celý den dříve než Američan R. E. Peary.
Zdroj: oficiální distributor


Podobné filmy

České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft40 let Divadla Járy Cimrmana aneb Ze …Dlouhý, široký a krátkozrakýCimrman v říši hudbyAfrika aneb Češi mezi lidožravciŠvestka

Aktualizace: 2019-3-17

Dobytí severního pólu hodnotící komentáře


Dobytí severního pólu download


Dobytí severního pólu online


Dobytí severního pólu ke stažení


Dobytí severního pólu

Dobytí severního pólu CZ film ke stažení

UPOZORĚNÍ: Odkazy výše jsou pouze do vyhledávání na externích stránkách, nemusí být funkční, za obsah těchto stránek neručíme a varujeme před stahováním nelegálního obsahu!
Reklama:
411