Film Info

Atomic Café
csfd

Popis filmu Atomic Café 1982

V červenci 1945 proběhl test, který na několik desítek let změnil společenské ovzduší. Byl to test Trinity, historicky první jaderná zkouška, kterou provedli v Novém Mexiku v USA ještě před bombardováním Hirošimy a Nagasaki. Následovaly desítky dalších jaderných testů na atolu Bikini. Právě od pokusu Trinity se odvíjí střihový dokument Atomic Café, který mapuje vliv atomové bomby na americkou společnost. Obsahuje desítky propagandistických materiálů, filmových týdeníků, reklam a instruktážních filmů, které ve 40. a 50. letech formovaly v USA atmosféru strachu z atomového útoku a nenávisti vůči zemím východního bloku. Komunisté se schovávali za každým rohem a správná americká domácnost měla vlastní atomový kryt. Jaderné testování probíhalo jako na běžícím pásu, aby se atomová bomba mohla stát nástrojem míru v rukou Američanů a ne nástrojem zmaru v rukou Sovětského svazu. Dokument Atomic Café nepotřebuje doprovodný voiceover, vystačí si pouze se střihem archivních materiálů a občasnou ironizací skrze dobové hity s atomovou tematikou.(Academia Film Olomouc)


Podobné filmy

Bomba, která mohla zničit lidstvoNejvětší bomba na světěAtomic Journeys: Welcome to Ground ZeroTrinity and Beyond: The Atomic Bomb …Nukleární dynamit

Aktualizace: 2018-7-1

Atomic Café hodnotící komentáře

Atomic Café ke stažení

UPOZORĚNÍ: Odkazy výše jsou pouze do vyhledávání na externích stránkách, nemusí být funkční, za obsah těchto stránek neručíme a varujeme před stahováním nelegálního obsahu!
Reklama:
7