Filmové informace

Dlouhý široký a krátkozraký csfd

Dlouhý, široký a krátkozraký

divadelní záznam

Info
Česko, 2006, 84 min
Žánr
Pohádka
Režie
Ladislav Smoljak
Hrají
Petr BruknerJan HrabětaMiloň ČepelkaJan KašparZdeněk SvěrákVáclav Kotek
Téma

Popis divadelní záznamu Dlouhý široký a krátkozraký 2006

Stejně jako většina ostatních představení Divadla Járy Cimrmana, sestává Dlouhý, Široký a Krátkozraký ze dvou částí - odborné části (formou přednášky nebo kratších referátů) o životě a díle Járy Cimrmana a v druhé části pak ucelenějšího zpracování některého jeho díla - v tomto případě pohádky Dlouhý, Široký a Krátkozraký. První část tohoto představení tvoří rozsáhlejší přednáška „Cimrmanova cesta za českou pohádkou“. Vlastní divadelní hra pojednává o strastiplném putování, jehož cílem je vrátit princezně Zlatovlásce její ženskou krásu - byla totiž očarována zlým obrem Kolodějem. V prvním obraze přichází na královský zámek princ Jasoň, který zjišťuje, že jeho vytoužená nevěsta - princezna Zlatovláska - má (díky čárům Koloděje) vousy a nohu „pětačtyřicítku“. Jasoň se rozhodne Zlatovlásku vysvobodit ze zlé kletby a společně s ní, s jejím královským otcem a s Bystrozrakým se vydává za Dědem Vševědem, aby jim poradil, jak na Koloděje. Vše zpovzdálí sleduje Jasoňovo dvojče - zlý princ Drsoň, který se chysdtá ve vhodnou chvíli do děje vložit a získat princeznu pro sebe. Děd Vševěd přes silně pokročilou sklerózu poradí, aby Kolodějovi vzali jeho kouzelný prsten. To se sice nepodaří přímým soubojem, ve kterém Jasoň prohrává, ale lstí - Koloděje se povede rozplakat, takže vyndá z kapsy kapesník a prsten mu vypadne. Pohádka má šťastný konec - Zlatovlásce je pomocí ukořistěného prstenu vrácena její ženská krása. (wikipedia.org)
Zdroj: oficiální distributor


Související filmy

Dlouhý, Široký a KrátkozrakýPsaní do nebeČeské nebe: Cimrmanův dramatický kšaftČeské nebe: Cimrmanův dramatický kšaft40 let Divadla Járy Cimrmana aneb Ze hry do hryCimrman v říši hudby

Aktualizace: 2024-4-23

Dlouhý široký a krátkozraký -  - Filmer.cz


Dlouhý široký a krátkozraký - Zdeněk Svěrák


Dlouhý široký a krátkozraký - Bořivoj Penc  Petr Brukner  Marek Šimon


Dlouhý široký a krátkozraký - Petr Brukner  Marek Šimon  Bořivoj Penc

Dlouhý, široký a krátkozraký CZ film ke stažení

UPOZORĚNÍ: Odkazy výše jsou pouze do vyhledávání na externích stránkách, nemusí být funkční, za obsah těchto stránek neručíme a varujeme před stahováním nelegálního obsahu!

Přehrát Dlouhý, široký a krátkozraký online
81





Vyzkoušejte: