Filmové informace

Šoa csfd

Šoa

Info
Francie, 1985, 566 min
Žánr
Dokumentární - Historický - Válečný
Režie
Claude Lanzmann
Hrají
Claude LanzmannRichard GlazarInge Deutschkron
Téma

Popis filmu Šoa 1985

Shoah představuje nestandardní dokumentární dílo zabývající se holocaustem. Více jak devítihodinový snímek je výsledkem pětadvacetileté práce autorů a neobsahuje žádné dobové záběry z války nebo obodobí těsně po konci války. Skládá se výhradně z výpovědí očitých svědků. Přeživší účastníci tehdejšího dění dostávají šanci zprostředkovat ve filmu svoje rozmanité zkušenosti a zachovat je tak pro další generace. Jejich vzpomínky často ožívají při návštěvě místa činu (např. tábor Treblinka), často to však není vůbec třeba. Zachycení výpovědi této odcházející generace je hlavním úkolem filmu, čemuž také Lanzmann mnohé podřídil. Vzniklo tak svou délkou i charakterem unikátní dílo, které v mnoha směrech překračuje hranice "pouhého" dokumentu. (jakub.uck)


Související filmy

Nedokončený filmZapomenuté transporty do PolskaZapomenuté transporty do BěloruskaZapomenuté transporty do LotyšskaZapomenuté transporty do EstonskaHolocaust: The Liberation of Majdanek

Aktualizace: 2024-6-10

Šoa - Šoa - Z filmu


Šoa - Šoa - Z filmu


Šoa - Šoa - Z filmu


Šoa - Šoa - Z filmu

Šoa ke stažení

UPOZORĚNÍ: Odkazy výše jsou pouze do vyhledávání na externích stránkách, nemusí být funkční, za obsah těchto stránek neručíme a varujeme před stahováním nelegálního obsahu!

Přehrát Šoa online
2516

Vyzkoušejte: