Filmové informace

Život Briana csfd

Popis filmu Život Briana 1979

Ve své době vyvolal Život Briana skandál kvůli neúctě k církvi, dnes zbyl velice zábavný snímek parodující příběh o Ježíši. Brian se totiž narodil ve stejný den jako Mesiáš, se kterým si ho všichni pletou a způsobují tak spoustu absurdních gagů. Hlavní hrdina se připojuje k Lidové frontě Judee, aby pomohl svou zemi osvobodit od nadvlády Římanů. A to i přesto, že Římani dali Židům vodovod, silnice, pořádek, kanalizace, školství, víno...To je snad bez debat, ne? Šestice z Monty Python se tu objevuje hned v několika rolích. Graham Chapman hraje nejen Briana ale i Pya Čůra, Michael Palin se objevuje v roli Piláta i soucitného dozorce vydávajícího kříže odsouzencům na smrt atd. Známým vtipálkům při natáčení posloužily dokonce i marocké kulisy Hvězdných válek. (Jinny)


Související filmy

Všechno, co chcešMonty Python živě (převážně)Monty Python: Copak je to za Mesiáše...Monty Python Almost the Truth Obligatory Making of SpecialMonty Python - málem pravdaMonty Python & the Holy Grail in Lego

Aktualizace: 2024-1-14

Život Briana - Graham Chapman


Život Briana - Michael Palin


Život Briana -  - Filmer.cz


Život Briana - Terry Jones

Život Briana ke stažení

UPOZORĚNÍ: Odkazy výše jsou pouze do vyhledávání na externích stránkách, nemusí být funkční, za obsah těchto stránek neručíme a varujeme před stahováním nelegálního obsahu!

Přehrát Život Briana online
494

Vyzkoušejte: