Film Info

Keď hviezdy boli červené
csfd

Keď hviezdy boli červené

Info
Československo - Francie, 1990 , 85 min
Žánr
Komedie - Drama
Režie
Dušan Trančík
Hrají
Václav KoubekZuzka KrónerováJán SedalMatej LandlOtto LackovičMiroslav DonutilDezső GarasAlena AmbrováVladimír KrškaEva Salzmannová

Popis filmu Keď hviezdy boli červené 1990

Ve svém desátém celovečerním snímku se vrací režisér Dušan Trančík - jak už název napovídá - do nedaleké minulosti. Autor námětu a spoluscenárista E. Gindl dílo komentuje: "Je to vyprávění o váhavém mládenci Jožkovi Brezíkovi, který spolu s řemeslem pověsí na hřebík i svoje srdce. Křivolakými stezkami se vydá hledat svoji budoucnost, aby nakonec zjistil, že štěstí není amatér a že potká jenom ty, kteří zůstali sami sebou." Film potěší účastí brněnských herců. Kronika poválečného vývoje je zprvu nahlížena očima starého aristokrata, jenž ztrácí jakékoli iluze o komunistickém režimu. Svou knihovnu raději sám "znárodní", jeho jedinou potěchou se stávají děti z okolí. Zejména jeden malý chlapec se ukáže být velice vnímavý - a právě on se jako dospělý sám stává svědkem dalších zmatečných politických přeměn, jimž nemá sílu čelit. Tvůrci přitom volili vyprávění místy úsměvné, odlehčené podívané.
Zdroj: oficiální distributorAktualizace: 2018-5-28

Keď hviezdy boli červené hodnotící komentáře

Keď hviezdy boli červené CZ film ke stažení

UPOZORĚNÍ: Odkazy výše jsou pouze do vyhledávání na externích stránkách, nemusí být funkční, za obsah těchto stránek neručíme a varujeme před stahováním nelegálního obsahu!
Reklama:
31