Film Info

Andrej Rublev csfd

Andrej Rublev

Info
Sovětský svaz, 1966 , 175 min (SE: 186 min, Directors cut: 205 min)
Žánr
Drama - Životopisný - Historický - Psychologický
Režie
Andrej Tarkovskij
Hrají
Anatolij SolonicynNikolaj GriňkoBolot BejšenalijevIrma RaushNikolaj BurljajevJurij NikulinRolan BykovDmitrij OrlovskijMichail KononovIrina TarkovskajaVladimir GuskovVasilij Cygankov
Téma

Popis filmu Andrej Rublev 1966

Historická freska o malíři ikon Andreji Rublevovi je povahopisem Ruska 15. století, výpovědí o duchovní síle, o pramenech nezničitelné tvořivé energie. Zvonař Borisko symbolizuje podstatu tvorby svojí vyzývavostí, obrovskou sebedůvěrou, nezkrotným přáním pracovat až do vyčerpání. Je předzvěstí probuzení Ruska a stimulem tvorby Rubleva, kterého přemohou tragické události a po zabití zloducha (při krvavém tatarském vpádu do chrámu) vysloví slib mlčení. Naturalisticky snímané přírodní scenérie, vesnické chalupy, chrámy ve městě, zdánlivě staticky popisovaný život mužiků, mnichů a umělců dotvářejí velmi sugestivní ovzduší doby. Černobílý obraz je v mnohých pasážích silně výtvarně stylizovaný. Ojedinělý opus v rámci historického žánru, který zároveň překračuje, je členěný do osmi kapitol. Naplňuje jedno z Tarkovského kréd: "Umění existuje výhradně proto, aby napravovalo svět."
Zdroj: oficiální distributor


Podobné filmy

Marketa LazarováÚdolí včelĎáblova pastSedmá pečeť

Aktualizace: 2019-4-10

Andrej Rublev hodnotící komentáře


Andrej Rublev download


Andrej Rublev online


Andrej Rublev ke stažení


Andrej Rublev

Andrej Rublev ke stažení

UPOZORĚNÍ: Odkazy výše jsou pouze do vyhledávání na externích stránkách, nemusí být funkční, za obsah těchto stránek neručíme a varujeme před stahováním nelegálního obsahu!
Reklama:
335