Filmové informace

Most přes řeku Kwai csfd

Most přes řeku Kwai

Info
Velká Británie - USA, 1957, 161 min (Alternativní 155 min)
Žánr
Dobrodružný - Drama - Válečný
Režie
David Lean
Hrají
William HoldenAlec GuinnessJack HawkinsSessue HajakawaJames DonaldGeoffrey HorneAndré MorellPercy HerbertHarold GoodwinJohn BoxerAnn Sears
Téma

Popis filmu Most přes řeku Kwai 1957

Dokázali obrátit porážku ve vítězství. Ale bylo to skutečně vítězství? ... Říkalo se jí železnice smrti. Té trati, která měla v roce 1943 spojit Bangkok s Rangúnem a umožnit tak Japoncům dokonalé propojení a ovládnutí celého toho obrovského území od Singapuru až po Barmu. Pracovaly a umíraly na ní desetitisíce zajatců i domorodců. Vyčerpávající dřina, podvýživa, tropické klima, malárie, úplavice, beri beri – to vše si vybíralo svou krutou daň… Po celé její délce byly desítky zajateckých táborů. Ten, jemuž velí plukovník Saito, je však ze všech nejdůležitější. Neboť tady má vzniknout most, bez něhož železnice nemůže fungovat. Most, který mu postaví nový kontingent britských zajatců. Saito ovšem netuší, že jejich velitelem, jediným, jehož Angličané jako svého velitele uznávají, je plukovník Nicholson. A plukovník Nicholson má o existenci svých mužů v táboře velmi jasnou představu, která se ovšem značně liší od toho, co od nich očekává Saito… (Česká televize)


Související filmy

Návrat od řeky KwaiBestie bez vlastiJîn6. BatalionNa konci všech válekTenká červená linie

Aktualizace: 2024-5-29

Most přes řeku Kwai - Most přes řeku Kwai - Z filmu - Alec Guinness  Sessue Hajakawa


Most přes řeku Kwai - Most přes řeku Kwai - Z filmu - William Holden


Most přes řeku Kwai - Most přes řeku Kwai - Z filmu - Alec Guinness


Most přes řeku Kwai - Most přes řeku Kwai - Z filmu - Alec Guinness  Sessue Hajakawa

Most přes řeku Kwai ke stažení

UPOZORĚNÍ: Odkazy výše jsou pouze do vyhledávání na externích stránkách, nemusí být funkční, za obsah těchto stránek neručíme a varujeme před stahováním nelegálního obsahu!

Přehrát Most přes řeku Kwai online
765

Vyzkoušejte: