Filmové informace

30 let Divadla Járy Cimrmana csfd

Popis divadelní záznamu 30 let Divadla Járy Cimrmana 1997

Oslava 30. let Divadla Járy Cimrmana. V podtitulu mělo toto představení název Den D v Divadle Járy Cimrmana. O režii tohoto divadelního záznamu se postaral Viktor Polesný. Po natočení prohlásil: „Větší kravinu jsem nenatočil.“ V první půli byly uvedeny přednášky, které na jevišti Divadla Járy Cimrmana byly, ale které už na něm nejsou. Na začátku přečetl Pavel Vondruška báseň „Vánice a metelice“. Poté následovaly ostatní přednášky a také ukázka ze hry „Hladovka“. Tyto přednášky byly obsahem alba „Zapomenuté věci zapomenutého génia“ spolu s přednáškou Lipany – útočiště divadelní spodiny (Silvestr v Televizním klubu mladých 1983, 1983) a básní „Ážmilid“ (Cimrman sobě, 1991), které se četly jen příležitostně. Ve druhé půli večera byl uveden pochod všech postav Cimrmanových her. Nebyly zde postavy z her „Švestka“, „Afrika“ a „České nebe“, protože byly uvedeny až po roce 1997 (až na „Švestku“, která byla uvedena v prosinci téhož roku). (halkovka)


Související filmy

40 let Divadla Járy Cimrmana aneb Ze hry do hryPsaní do nebeProso - opereta DJCČeské nebe: Cimrmanův dramatický kšaftČeské nebe: Cimrmanův dramatický kšaftCimrman v říši hudby

Aktualizace: 2024-7-1
Reklama:

30 let Divadla Járy Cimrmana CZ film ke stažení

UPOZORĚNÍ: Odkazy výše jsou pouze do vyhledávání na externích stránkách, nemusí být funkční, za obsah těchto stránek neručíme a varujeme před stahováním nelegálního obsahu!

Přehrát 30 let Divadla Járy Cimrmana online
7
Vyzkoušejte: