Film Info

Smrt v Benátkách
csfd

Popis filmu Smrt v Benátkách 1971

Hudební skladatel Gustav von Aschenbach, zotavující se po srdečním záchvatu v Benátkách, se již nikdy zdraví ani uspokojení nedočká, stihne se jen platonicky zamilovat do andělsky půvabného polského chlapce Tazia (s nímž nikdy nepromluví, ani se jej nedotkne). Ale více než o znenadání probuzenou erotickou vášeň, i když je ta je přítomna též, jde o uchvácení krásou, která si člověka podmaní a ovládne - ostatně v retrospektivách podloženou bouřlivou diskusí Gustava s přítelem o kráse (zda krásu lze umělecky stvořit či zda ji jen můžeme našimi smysly vnímat, skladatel odmítá přijmout názor, že morálka nemá s tvorbou nic společného). Vizuální ztvárnění filmu, zasazeného do období odeznívající secese, koresponduje s emotivním laděním filmu, do ještě starosvětského hotelu ještě nepronikly znepokojivé zprávy, k nimž se dostane hrdina vyprávění - hrozí epidemie cholery. Vzhled desinfikovaného města, v jehož sirých, nehostinných uličkách se povalují haldy odpadků tak dotváří apokalyptické zarámování melancholického příběhu, který jen předznamenává konečný zánik starého světa a jeho jistot.
Zdroj: oficiální distributor


Podobné filmy

Z hříček o královnách - Dva pokoje ve …Z hříček o královnách - Vzpomínka na …Z hříček o královnách - Záskok pro …Z hříček o královnách - Císařovna na …Z hříček o královnách - Královnina …Z hříček o královnách - Jeden den …Ludvík II. Bavorský

Aktualizace: 2018-5-29

Smrt v Benátkách hodnotící komentáře


Smrt v Benátkách download


Smrt v Benátkách online


Smrt v Benátkách ke stažení


Smrt v Benátkách

Smrt v Benátkách ke stažení

UPOZORĚNÍ: Odkazy výše jsou pouze do vyhledávání na externích stránkách, nemusí být funkční, za obsah těchto stránek neručíme a varujeme před stahováním nelegálního obsahu!
Reklama:
184