Mimi Coutelier 62 let


Francouzská herečka Mimi Coutelier zahájila svou kariéru vítězstvím v několika soutěžích krásy, poté byla dlouholetou partnerkou režiséra a herce Jeana Yanne (1933-2003), dnes se však herectví již nevěnuje. Pochází z početné rodiny a narodila se v Dunkerque, kde její otec pracoval v loděnicích, matka byla polského původu. Nedokončila studia a pracovala v různých zaměstnáních, šťastnou náhodou a krokem k úspěchu bylo první místo v soutěži Miss Flandry v roce 1972. Poté odešla do Paříže a v roce 1973 obsadila druhé místo v soutěži Miss Francie. Zabodovala pak ještě v mezinárodním klání Miss Europe a nakonec se v roce 1975 stala Miss Paříže.

Na úspěch v několika soutěžích krásy celkem logicky navazovala dráha modelky, mezitím začala také účinkovat v kabaretech, kde se setkala se slavným Pierrem Richardem. Odtud už nebylo daleko k první filmové roli a v Richardově autorské komedii JSEM NESMĚLÝ, ALE LÉČÍM SE (Je suis timide... mais je me soigne, 1978) dostala hlavní ženskou úlohu nedostižné Agnès, v níž byla partnerkou Pierra Richarda. Krátce nato se právě díky Richardovi seznámila v Saint-Tropez s režisérem, hercem a scenáristou Jeanem Yanne, který se pak stal jejím dlouholetým životním partnerem, později spolu měli dvě děti.

Po boku Jeana Yanne odehrála i několik hlavních rolí v jeho autorských komediích, první z nich byl film DRŽÍŠ MĚ, TY MĚ DRŽÍŠ ZA BRADIČKU (Je te tiens, tu me tiens par la barbichette, 1979). V historických kostýmech pak ztvárnila Kleopatru (VE TŘI ČTVRTĚ NA DVĚ PŘED KRISTEM – Deux heures moins le quart avant Jésus-Christ, 1982) nebo slavnou vražedkyni Charlotte Cordayovou (VOLNOST, ROVNOST, NAKLÁDANÉ ZELÍ – Liberté, égalité, choucroute, 1985). Mezitím příležitostně vystupovala také v televizi, její písně z filmů vyšly i na gramofonových deskách.


22.1.1956
Dunkerque, Francie
Mimi Coutelier imdb Mimi Coutelier csfd

Mimi Coutelier oblíbené filmy

77 Jsem nesmělý, ale léčím se
Jsem nesmělý, ale léčím se
1978
Liberté, égalité, choucroute
Liberté, égalité, choucroute
1985
Je te tiens, tu me tiens par la barbichette
Je te tiens, tu me tiens par la barbichette
1979
Ve tři čtvrtě na dvě před Kristem
Ve tři čtvrtě na dvě před Kristem
1982

1985Liberté, égalité, choucroutefilm

1982Ve tři čtvrtě na dvě před Kristemfilm

1979Je te tiens, tu me tiens par la barbichettefilm

1978Jsem nesmělý, ale léčím sefilm


Aktualizace osobnostního profilu Mimi Coutelier: 11.4. 2018 21:45