Tyler Joseph 35 let


Tyler Joseph je americký hudebník z dvoučlenné skupiny Twenty One Pilots. Kromě zpěvu se věnuje také hraní na klavír, kytaru, baskytaru a ukulele. Druhým členem skupiny je Josh Dun, který hraje na bicí. Je ženatý s Jennou Black, které věnoval píseň „Tear Of My Life“.

V roce 2009 tak založil skupinu Twenty One Pilots spolu s přáteli ze střední školy Nickem Thomasem a Chrisem Salihem. Se jménem skupiny přišel sám Tyler Joseph po přečtení knihy „Všichni moji synové“, kde hlavní hrdina pracuje jako výrobce letadel během druhé světové války a musí se vyrovnávat s faktem, že kvůli vadným součástkám u některých letadel, které i přesto nechal poslat do války, zemřelo jednadvacet pilotů.

Ihned v roce založení vydala kapela první album. V roce 2011 ze skupiny odešli Nick Thomas a Chris Salih, ale následně se připojil Josh Dun. V této dvoučlenné sestavě hrají dodnes. Ve stejném roce vydali druhé album „Regional At Best“. Přelomové bylo však třetí album „Vessel“ z roku 2013, se kterým prorazili v amerických hitparádách.

Celosvětovou známost jim zajistilo album „Blurryface“ z roku 2015, zejména pak píseň „Stressed Out“. Po odmlce vydala kapela v červenci 2018 další dvě písně „Jumpsuit“ a „Nico and the Niners“ z nového alba „Trench“.


1.12.1988
Columbus, Ohio, USA
Tyler Joseph csfd

Twenty One Pilots Cinema ExperienceTwenty One Pilots: Live at Southside Music FestivalTwenty One Pilots: Livestream ExperienceTwenty One Pilots: The OutsideTwenty One Pilots: ChokerTwenty One Pilots: SaturdayTwenty One Pilots: Shy Awaytwenty one pilots - Level of Concerntwenty one pilots - The Hypetwenty one pilots: Chlorinetwenty one pilots - Jumpsuittwenty one pilots - Levitatetwenty one pilots - Nico And The Ninerstwenty one pilots: My Bloodtwenty one pilots - Heavydirtysoultwenty one pilots - Heathenstwenty one pilots - Fairly Localtwenty one pilots - Lane Boytwenty one pilots - Ridetwenty one pilots - Stressed Outtwenty one pilots - Tear In My Hearttwenty one pilots - Ode To Sleeptwenty one pilots - Car Radiotwenty one pilots - Guns For Handstwenty one pilots - House of Goldtwenty one pilots - Trucetwenty one pilots - Holding On To You2014 MTV Movie AwardsMTV Video Music Awards 2013Big Morning Buzz LiveSaturday Night Live


Aktualizace osobnostního profilu Tyler Joseph: 30.10. 2023 21:19