Francis Lawrence 47 let


Kráčí ve stopách áčkových režisérských hvězd, jakou je například David Fincher a po dvou celovečerních snímcích si získal nemalou reputaci. Narodil se sice v Evropě, konkrétně ve Vídni, ale již od tří let vyrůstal v Los Angeles. Talent prokázal především vytvářením hudebních videoklipů. Již odmala ho to táhlo k filmu. Kromě psaní scénářů, Lawrence režíroval své projekty už na střední škole. Následně studoval univerzitu Loyola Marymount, přičemž nepřekvapí, že se věnoval právě oboru režie, kde neváhal pokračovat ve vytváření svých vlastních krátkých prací. Po úspěšném absolvování vysoké školy, se pustil do natáčení hudebních videí pro svého kamaráda. To bylo zhruba v polovině 90. let.

O pět let později už spolupracoval se špičkami hudebního nebe – Aerosmith, Ricky Martin, Janet Jackson, Green Day, Seal či Destiny's Child. S úspěchy rostlo i jeho jméno v businessu. Na přelomu milénia, přilákal pozornost zpěvaček Avril Lavigne, Gwen Stefani, Jennifer Lopez či Britney Spears – na svědomí má mimo jiné originálně pojatý klip ke skladbě I'm A Slave 4 U. Netrvalo dlouho a brzy se mu otevřela brána do Hollywoodu.

Jeho prvním počinem je snímek CONSTANTINE z roku 2005, natočený podle komiksové série DC Hellblazer. Zpočátku se ovšem nad jeho hlavou snášela mračna. Hlavní představitel filmu Keanu Reeves si totiž nepřál žádného režiséra hudebních videoklipů. Tento požadavek měl Lawrence eliminovat ještě než vstoupil do hry. Jen tak se ale nevzdal a nakonec se mu podařilo herce na osobním setkání přesvědčit, ža právě on je tím ideálním kandidátem. Detailní storyboardy, propracovaná vize a nadšení mu nakonec pomohly, aby mu už nic nestálo v cestě. I tak se ale kritika snímku nevyhnula. Fanoušci komiksu neskrývali rozčarování nad obsazením Reevese do role Johna Constantina – podle nichž nebyl dost přesvědčivý a fyzicky se navíc nepodobal originálnímu charakteru, která byl blond a Angličan. I přesto, že film neposbíral ta nejlichotivější hodnocení, finančně se stal více než úspěšným a pro Lawrence to byl uspokojivý výsledek.


26.3.1971
Vídeň, Rakousko
Francis Lawrence imdb Francis Lawrence csfd

Francis Lawrence oblíbené filmy

75 HUNGER GAMES: VRAŽEDNÁ POMSTA
HUNGER GAMES: VRAŽEDNÁ POMSTA
2013
61 HUNGER GAMES: SÍLA VZDORU 2. ČÁST
HUNGER GAMES: SÍLA VZDORU 2. ČÁST
2015
61 HUNGER GAMES: SÍLA VZDORU 1. ČÁST
HUNGER GAMES: SÍLA VZDORU 1. ČÁST
2014
72 Rudá volavka
Rudá volavka
2018
74 Voda pro slony
Voda pro slony
2011
78 Já, legenda
Já, legenda
2007

2019The Divefilm

2018Rudá volavkafilm

2015Hunger Games: Síla vzdoru 2. částfilm

2014Hunger Games: Síla vzdoru 1. částfilm

2013Hunger Games: Vražedná pomstafilm

2011Voda pro slonyfilm

2007Já, legendafilm

2005Constantinefilm

2004Britney Spears: Greatest Hits - My Prerogativevideo kompilace


Aktualizace osobnostního profilu Francis Lawrence: 11.2. 2019 09:35