Shane Rimmer (1932 - 2019)


Kanadský herec a dabér Shane Rimmer se narodil 28.května 1929 v Torontu v Kanadě. V 50.letech imigroval do Anglie, kde začal živit zpíváním v kabaretu. Divákům se jeho hlas líbil a tak zkusil konkurz na dabing k animovanému televiznímu seriálu Thunderbirds, konkurz dopadl úspěšně a Shane se stal hlasem postavy Scott Tracy.

Shane se nevěnoval pouze herectví nebo dabingu, ale i psaní scénářů. Napsal scénář k seriálům jako The Secret Service (1969) nebo Joe 90 (1968). Ve filmu The Bedford Incident (1965) se Shane Rimmer setkal s amerických hercem Edem Bishopem, stali se z nich nejlepší přátelé a spolupracovali spolu na několika projektech. Hráli spolu ve filmech, vystupovali na jevišti, produkovali stejné projekty. Naposledy se spolu objevili v dokumentárním filmu Hiroshima, který byl dokončen až po Bishopově smrti v roce 2005.

I po smrti svého nejlepšího přítele pokračuje Shane Rimmer ve své kariéře. V roce 2010 se Shane vrátil do pořadu Thunderbirds, kde natočil 15 minutovou epizodu. V roce 2013 nahrál audio drama The Mighty Carlins a v roce 2014 vydal svůj první román Long Shot.


28.5.1932
Toronto, Ontario, Kanada
29.3.2019
Londýn, England, Velká Británie
Shane Rimmer csfd

This Is SupermarionationTemné stínyLovelornPitva mimozemšťanaBatman začínáMíša - vodní příšerkaZločinecká myslSpy GameOne of the Hollywood TenDockersIvar KreugerJenom láskaVesmírní trakeřiCalvin na dvoře krále ArtušeZamilovaná princeznaDouble VisionRok kometyPolibek před smrtíSpolečná hraKód 88Red King, White KnightThe Saint: The Software MurdersA Very British CoupCrusoeDvě paní GrenvillovéRivieraRoman HolidayThe Return of Sherlock HolmesAnastázieBláznivá apokalypsaOf Pure BloodPoslední dny generála PattonaSpace PoliceBílé nociDítě snůGulagHolcroftův paktMorons from Outer SpaceMr. and Mrs. EdgehillVzpomínky na AfrikuLaceNimrod východní AfrikyHladSuperman 3The Lonely LadyGándhíRudíThe Rose MedallionVelekněz láskyVery Like a WhaleSuperman 2ŽoldáciArabské dobrodružstvíCharlie MuffinVe válečném konfliktuSupermanThe One and Only Phyllis DixeyVálečníci z AtlantidyAlternative 3Bankéři


Aktualizace osobnostního profilu Shane Rimmer: 2.6. 2024 07:33