Václav Chaloupek 69 let


Režisér, scénárista a především milovník přírody a zvířat Václav Chaloupek se narodil v roce 1949 v Plzni. V podstatě už od útlého dětství se zvířata pro Václava stala největší zálibou a koníčkem. Místo hraček si hrál se zvířaty, četl o nich a maloval je. Jeho dětství bylo také ovlivněno uvězněním jeho otce, který byl v 50. letech politickým vězněm, takže Václav měl stíženou a svým způsobem omezenou volbu při výběru zaměstnáni, respektive studia. Po absolvování pedagogické fakulty v Plzni (obor kreslení) pracoval jako učitel na základní škole a potom jako výtvarník v ČSAD, kde kreslil autobusy. K milovaným zvířatům se dostal až po uvolnění místa kulturně výchovného pracovníka v zoologické zahradě v Plzni. Začal pořádat přednášky o zvířatech a zanedlouho se začal objevovat v dětských pořadech, kam vodil zvířata a vyprávěl o nich. Pro Studio Kamarád vytvořil seriál Neoblíbená zvířata, kde představoval dětem hady, potkany a další tzv. "neoblíbená" zvířata. V roce 1989 odešel ze zoologické zahrady a stal se krajským redaktorem pro Západočeský kraj. V průběhu šesti let natočil stovky reportáží pro českou televizi.

V roce 1997 natočil svůj první seriál, který měl velký úspěch u diváků. Tento sedmidílný večerníčkový seriál TULÁČEK, vypráví o dobrodružství a útrapách liščího mláděte. O rok později vznikl desetidílný seriál PRUHOVANÍ KAMARÁDI, kde jsou hlavními hrdiny dva malí divočáci a jezevec. Seriál opět získal vekou diváckou přízeň a stal se jedním z nejsledovanějších pořadů. KLUCI ZE ZÁMKU je třetím hraným seriálem, opět pro Večerníček, kde jsou tentokrát hrdiny mladí bažanti. Následuje seriál MÉĎOVÉ o třech medvíďatech, Vojtovi, Kubovi a Matějovi. Později natočil volné pokračování "medvědích příběhů", tentokrát jsou hlavními protagonisty medvíďata Honzík a Eliška. Mezitím natočil seriál VYDRÝSEK, kde s malou vydrou říční prožíváme jeho první rok života a seriál BRÁŠKOVÉ, kde jsou hlavními hrdiny pro změnu vlčata. Zatím posledním vypravováním o zvířatech je seriál MADLA A ŤAP, kde Madla je štěně, Ťap je malý rys. V roce 2005 natočil 14dílný dokumentární cyklus Kouzlo Afriky, který nás zavede do nitra černého kontinentu. Je také autorem přírodopisného deníku MINUTA Z PŘÍRODY, který přibližuje co se právě děje v přírodě. Příběhy zvířátek známé z populárních TV večerníčků vychází také v knižní podobě.

Václav Chaloupek si mimo svou stále se rozrůstající "zvířecí rodinu" udělal čas i pro založení vlastní rodiny. Je ženatý a je otcem tří dětí. Má dvě dcery a jednoho syna. Díky své malé vnučce se už také vžil do role dědečka.


21.5.1949
Plzeň, Československo
Václav Chaloupek imdb Václav Chaloupek csfd

Václav Chaloupek oblíbené filmy

76 Méďové
Méďové
2001
66 Madla a Ťap
Madla a Ťap
2006
66 Pohádky pro štěňátka
Pohádky pro štěňátka
2010
66 Vydrýsek
Vydrýsek
2002
65 Bráškové
Bráškové
2003
75 Tuláček
Tuláček
1997

2013Méďové na cestáchseriál

2010Pohádky pro štěňátkaseriál

2009Podivuhodná cesta ježka Aladinaseriál

2006Madla a Ťapseriál

2003Bráškovéseriál

2003Méďové II - Povídání pro Aničkuseriál

2002Vydrýsekseriál

2001Méďovéseriál

2000Kluci ze zámkuseriál

1998Pruhovaní kamarádiseriál

1997Tuláčekseriál


Aktualizace osobnostního profilu Václav Chaloupek: 25.3. 2018 18:52