Anton Corbijn 68 let


Fotograf a režisér Anton Corbijn se narodil v květnu 1955 v nizozemském Strijenu. Antonova láska k hudbě a zároveň k fotografování zapříčinila, že jeho první práce vznikaly na koncertech. V roce 1979 se přestěhoval do Londýna, kde se zakrátko začal živit focením profesionálně.

V polovině osmdesátých let se Corbijn začal věnovat také natáčení videoklipů. Dodnes jich natočil desítky a stále pokračuje. Rozptyl hudebníků, kteří, často i opakovaně, využili jeho služeb je obrovský, od popových kapel jako Roxette přes U2, Johnyho Cashe až po Metallicu či pionýry EBM Front 242. Za videoklip pro skupinu Nirvana k písni „Heart shape box" obdržel cenu MTV. Corbijnovo jméno je však spojeno především s jednou kapelou – Depeche mode. Prvním videoklipem, který Anton pro tuto anglickou skupinu natočil byl „A question of time" v roce 1986. Členové Depeche mode si s Antonem padli okamžitě do oka a jejich spolupráce trvá dodnes. Corbijn pro skupinu během bezmála dvaceti let spolupráce natočil kolem 20 videoklipů. Nezůstalo jen u videí a jejich kolekcí jako STRANGE či STRANGE TOO, ale jednalo se i o režírování koncertních záznamů (např. ONE NIGHT IN PARIS) a také vytváření vizualizací a projekcí k jejich turné, z nichž si zřejmě největší proslulost udržuje zpracování koncertní šňůry Devotional z roku 1993.

Kromě výše zmíněných činností se Anton věnuje tvorbě reklam a natočil krátký fiktivní dokument o hudebníkovi Donu Van Vlietovi (známý jako Captain Beefheart) SOME YOYO STUFF. V roce 2007 se úspěšně etabloval jako režisér celovečerních filmů, když zpracoval příběh hudební skupiny stojící na počátku jeho kariéry fotografa, a sice tragický osud Iana Curtise z Joy Division pod názvem CONTROL. Již zcela klasickou filmovou produkcí s řadou hereckých hvězd z Evropy i USA a hlavně oproštěnou od jeho hudebních kořenů a stylizované vizualizace byla dramata AMERIČAN a NEJHLEDANĚJŠÍ MUŽ. Již na rok 2015 Corbijn chystá nový snímek LIFE a zdá se, že jeho vstup do nejvyšší režisérské ligy byl definitivně zpečetěn.


20.5.1955
Strijen, Zuid-Holland, Nizozemsko
Anton Corbijn csfd

LifeNejhledanější mužAmeričanLinearControlSquaring the Circle (The Story of Hipgnosis)Depeche Mode - Live SpiritsDepeche Mode: SPIRITS in the ForestDepeche Mode live in BerlinThe Work of Director Anton CorbijnDepeche Mode: One Night in ParisU2: The Best of 1990-2000Don Van Vliet: Some YoYo StuffDepeche Mode: DevotionalU2: Achtung BabyDepeche Mode: Ghosts AgainDepeche Mode: My Favourite StrangerDepeche Mode: Wagging TongueDepeche Mode: Cover MeDepeche Mode: Where's the RevolutionArcade Fire - ReflektorNirvana - Heart-Shaped Box (Director's Cut)Depeche Mode: Suffer WellTravis - Re-OffenderU2: Electrical StormDepeche Mode: It's No Good (Tour Projection)Roxette: StarsDepeche Mode: Barrel of a GunDepeche Mode: It's No GoodDepeche Mode: UselessBryan Adams: Have You Ever Really Loved a Woman?Red Hot Chili Peppers - My FriendsDepeche Mode: In Your RoomDepeche Mode: CondemnationDepeche Mode: I Feel YouDepeche Mode: Walking in My ShoesNirvana: Heart-Shaped BoxBryan Adams: Do I Have to Say the Words?Nick Cave and the Bad Seeds: Straight to YouU2: One (Berlin Version)Garland Jeffreys - Hail Hail Rock 'N' RollDepeche Mode: CleanDepeche Mode: Enjoy The SilenceDepeche Mode: HaloDepeche Mode: Policy of TruthDepeche Mode: World in My EyesFront 242: A Video > For YouDepeche Mode: Personal JesusDepeche Mode: PimpfFront 242 - HeadhunterDepeche Mode: Behind the WheelDepeche Mode: Never Let Me Down AgainDepeche Mode: StrangeloveDepeche Mode: A Question of TimeGolden Earring - Quiet EyesDepeche Mode: Video Singles CollectionDepeche Mode: The Best of Videos Vol. 1Metallica: The Videos 1989-2004Depeche Mode: The Videos 86-98Front 242: Integration Eight X Ten


Aktualizace osobnostního profilu Anton Corbijn: 6.1. 2024 07:18