Andrej Chalimon 28 let


Andrej Chalimon se narodil 1. ledna 1990. Pro film jej ve školce objevili hledači talentů z agentury oscarového ruského režiséra Nikity Michalkova.

Českým divákům je známý především rolí ruského chlapce v oscarovém filmu Jana Svěráka Kolja. V roce 1996 byl Andrej Chalimon oceněn za svůj herecký výkon v tomto filmu filmovou cenou Český lev za nejlepšího herce ve vedlejší roli. Chalimon si během svého života zahrál v několika dalších menších rolích, ale doposud žádná z nich nepřekonala a ani svým rozsahem se nevyrovnala postavě Kolji. V roce 1999 hrál v nepříliš úspěšném italském dramatu Prima la musica, poi le parole (1998). Chalimon se objevil i na plakátu k filmu. O rok později si zahrál postavu venkovského kluka ve filmové adaptaci povídky I. S. Turgeněva Mu-mu. V roce 2001 se objevil v ruském TV seriálu Semejnye tajny – Rodinné tajnosti. Větší role se zhostil v roce 2005 ve filmu Parnikovyy effekt - Skleníkový efekt. Chalimon zde hraje postavu kluka, který ve dne žije na ulici, myje se na benzínce a v noci přespává ve starém skleníku. Zajímavostí je, že se v této roli podruhé v kariéře filmovým divákům ukázal nahý (poprvé to bylo právě v Koljovi). Ruští diváci je poté mohli spatřit i v několika dalších filmech a seriálech domácí provenience např. v roce 2005 se objevuje v druhé řadě TV seriálu Něotložka a prozatím poslední epizodní roli měl v roce 2010 v čtvrté řadě seriálu Kodex česti 4.

Na kariéru dětského herce se pokusil navázat v roce 2006, kdy se hlásil na divadelní fakultu a to nejen na obor herectví, ale i na produkci. Poté co na školu nebyl přijat, tři roky pracoval na okresní vojenské správě jako zástupce náčelníka braneckého oddělení, kde připravoval brance na výkon služby v armádě. Na vysokou školu se mu nakonec podařilo dostat, s herectvím ovšem neměla pranic společného neb studoval na fakultě veřejné správy. Během studii začal pracovat jako inženýr v státní instituci, která má na starost opravu a údržbu podchodů a dopravních tunelů po celé Moskvě.


1.1.1990
Andrej Chalimon imdb Andrej Chalimon csfd

Andrej Chalimon oblíbené filmy

86 Kolja
Kolja
1996
Parnikovyj effekt
Parnikovyj effekt
2005
Ma il buon Dio è proprio in gamba?
Ma il buon Dio è proprio in gamba?
1998
Mu-Mu
Mu-Mu
1999
Prima la musica, poi le parole
Prima la musica, poi le parole
1998

2005Parnikovyj effektfilm

1999Mu-Mufilm

1998Ma il buon Dio è proprio in gamba?film

1998Prima la musica, poi le parolefilm

1996Koljafilm


Aktualizace osobnostního profilu Andrej Chalimon: 11.3. 2018 05:26