Alicia Silverstone 46 let


Alicia Silverstone se narodila v San Franciscu jako nejmladší ze tří dětí realitnímu makléři Montymu Silverstoneovi a letušce Didi Silverstone. Její matka se narodila ve Skotsku a oba rodiče vyrůstali v Anglii. Do šesti let si užívala bezstarostného dětství, bavil ji balet a volný čas trávila jako její vrstevníci. Měla ale ambiciózního otce, který na své dceři vypozoroval jistou dávku neobyčejnosti. Ve správný čas rozeslal její fotografie po agenturách a její kariéra mohla odstartovat.

Následovala spolupráce s kapelou Aerosmith, kteří si ji vybrali hned do tří, dnes už proslulých videoklipů Cryin‘, Amazing a Crazy, kde se představila s dcerou frontmana kapely, Liv. Větší komerční úspěch ale stále nepřicházel. To se změnilo ve chvíli, kdy ukořistila roli zhýčkané, bohaté a nafoukané Cher Horowitz v komedii Amy Heckerling PRAŠTĚNÁ HOLKA z roku 1995. Příběh dívky z Beverly Hills přilákal do sálů nečekané množství diváků a z této nenápadné romantické komedie se stal obrovský kasovní hit. Z Alicie se doslova přes noc stala žádaná talentovaná herečka. Mladí po ní šíleli a filmová studia se předháněly, aby vycházející hvězdu urvaly pro sebe. Nakonec to byla Columbia Tristar, která s novým objevem podepsala kontrakt na deset milionů dolarů.

Po rychlém vzestupu ale následoval strmý pád. Objevila se ve čtvrtém pokračování série o netopýřím muži BATMAN A ROBIN. Extravagantní a přestylizovaný snímek nabitý hvězdami totálně propadl. Kritika si na něm smlsla a představitelka Batgirl to neschytala o nic méně. Navrch si ještě vysloužila přezdívky Fatgirl či Buttgirl narážející, na podle mnohých, její příliš baculatou postavu. Vzápětí byla do kin uvedena černá komedie VYDĚRAČI, což byl navíc také první projekt, na kterém se finančně podílela produkční společnost First Kiss, kterou Alicia spoluzaložila. Ztvárnila postavu Emily, rozmazlenou holku, která naplánuje fingovaný únos, aby upoutala pozornost svého otce. Film si nevedl úplně zle, ale po takovém fiasku, jakým byl Batman a Robin společnost nechtěla nic riskovat, dala od něj ruce pryč a tudíž se mu dostalo jen skromné reklamní podpory. Hned poté s ní Columbia rozvázala spolupráci a návrat do první ligy se už nekonal.

Po dvouleté pauze se vrátila na plátna kin po boku Brendana Frasera v příjemné oddychovce DOŽEŇ, CO SE DÁ! Komedie vypráví o muži, který se rozhodne prozkoumat svět po 35 letech strávených v protiatomovém krytu, který vybudovali jeho rodiče. Jak už to tak bývá, narazí nejen na mnohá překvapení, ale také na lásku. V roce 2000 si zahrála v adaptaci hry Williama Shakespeara MARNÁ LÁSKY SNAHA pod režijní taktovkou Kennetha Branagha. V roce 2003 se předvedla ve ztřeštěné taškařici BLÁZNIVEJ SEJF a diváky se pokusila oslovit také jako seriálová herečka v sitcomu televize NBC MISS MATCH, který, i když za něj byla nominována na Zlatý Glóbus, přežil jen osmnáct epizod. V roce 2005 doplnila obsazení nenáročné komedie SALON KRÁSY s Queen Latifah v hlavní roli a střihla si také menší úlohu v akční podívané STORMBREAKER.


4.10.1976
San Francisco, California, USA
Alicia Silverstone csfd

ReptileMaturitní ročníkThe RequinLast SurvivorsBad TherapyDívka z údolíSister of the GroomChataDámský klubDeník malého poseroutky: Výlet za všechny penízeRajský život v Palos VerdesZabití posvátného jelenaCatfightKrál KobraPes na střídačkuSpace Dogs 2Angels in StardustHRLáska v džungliAss BackwardsGods Behaving BadlyUpírkyMásloUmění zapadnoutBad Mother's HandbookTropická bouřeDům na Bay StreetPink CollarStormbreakerQueen BSalon krásySilence Becomes YouScooby-Doo 2: Nespoutané příšeryBláznivej sejfGlobal HeresyMarná lásky snahaDožeň, co se dá!Batman a RobinVyděračiBezmocnáChůvaLe Nouveau mondeSkrýšSkutečný zločinCool and the CrazyLovci snůOsudný omylPíseň o smutné lásceAmerican Horror StoriesVládci vesmíru: OdhaleníKristy a její klubAmerican WomanJeff & Some Aliens


Aktualizace osobnostního profilu Alicia Silverstone: 29.12. 2022 14:28