Linda Hunt 79 let


Linda Hunt, rodným jménem Lydia Susanna Hunter, se narodila 2. dubna 1945 v Morristownu v New-Jersey. Její matka učila na Westport School of Music a současně doprovázela sborový kostelní chór. Její otec byl dlouhou dobu víceprezidentem naftařské společnosti na Long Islands. Posledním členem rodiny je další dcera Huntových Marcia. V době dospívání Linda přestala záhadně růst. Následně se zjistilo, že trpí nanismem (trpasličí vzrůst). Avšak nebyla na tom ještě tak nejhůře – měřila 145 cm a její výška jí o mnoho let později dopomohla k její životní roli, která jí vynesla i Oscara.

Linda Hunt je také velmi dobře známá v divadle. Za své jevištní výkony obdržela dvě ceny Obie a roku 1984 byla nominována na cenu Tony za hlavní roli v A.L. Kopitovu Konci světa. Mezi další divadelní role, které ztvárnila patří například: postava tety Dan ve hře W. Shawna Teta Dan a citrón, nedávná role sestry Aloysius ve hře J.P. Shanleyho oceněné cenou Tony Podezření a další.

Kromě svého malého vzrůstu je herečka známá také tím, že má nezaměnitelný a velmi zvučný hlas, který často doprovází různé televizní dokumenty, animované filmy a reklamy. Její sympatický hlas často zaznívá i z rádií. Herečka přijala nabídku společnost Walt Disney Freature Animation a propůjčila tak svůj hlas kreslené postavě babičce Willow z animovaného filmu POCAHONTAS (1995). Její hlas byl také k slyšení v televizních seriálech CARNIVA`LE a GAIA. Také návštěvníci Washingtonského International Spy Museum uslyší její hlas v úvodním filmu, který je každé skupině promítnut.

Filmu se věnuje už jen sporadicky. Především se objevuje v menších rolích. Můžeme ji vidět například v těchto snímcích: drama BOSTOČANKY (1984) – plné slavných hvězd: Ch. Reeve, V. Redgrave, J. Tandy, westerny SILVERADO (1985) a MAVERICK (1994), drama v hlavní roli s Kevinem Costnerem NA KŘÍDLECH VÁŽKY (2002) a další. Jejím posledním filmem, ve kterém se objevila nese název HORŠÍ UŽ TO NEBUDE (2006). Obsazení už mluví za vše: Dustin Hoffman, Qeen Latifah, Emma Thompson, Maggie Gyllenhaal atd. Více jak filmu se však věnuje práci v rádiu, dabingu a divadle. Svou osobou se ale neodmyslitelně zapsala do dějin kinematografie a na svá zasloužená ocenění může být jen pyšná.


2.4.1945
Morristown, New Jersey, USA
Linda Hunt csfd

Solo: Star Wars StoryThe RelationtripHorší už to nebudeTvoje, moje a našeNa křídlech vážkyPocahontas 2: Cesta domůEat Your Heart OutRelicPocahontasThe New ChimpanzeesThird Stone from the SunMaverickPret-a-PorterMladší a mladšíTwenty BucksNonesense and Lullabyes: Nursery RhymesNonesense and Lullabyes: PoemsRain Without ThunderPřísně tajné prázdninyPolicajt ze školkyThe Turn of the ScrewĎáblicePokoj v podkrovíWaiting for the MoonEleniSilveradoBostoňankyDunaRok nebezpečného životaFameAh, Wilderness!Námořní vyšetřovací služba L. A.


Aktualizace osobnostního profilu Linda Hunt: 12.4. 2024 13:48