Amanda Bearse 60 let


Amanda Bearsová se narodila 9.srpna 1958 ve Winter Parku na Floridě. Na střední škole v Atlantě se dostala k herectví, které studovala v New Yorku na Neighborhood Playhouse pod vedením pedagoga SAnforda Meisnera. Později studovala také režii na American Film Institute a USC School of Cinematic Arts v Los Angeles. První příležitost vystoupit před kamerou dostala mladá herečka v roce 1982 v seriálu ALL MY CHILDREN, kde si Amanda Bearse zahrála...Amandu. V roce 1983 učinkovala v televizním dramatu Guse Trikonise FORST AFFAIR a o rok později se objevila v celometrážním filmu Herberta Rosse PROTOKOLl s Goldie Hawnovou v hlavní roli. V roce 1985 dostala Bearsová dvě výraznější role ve dvou filmech - studentské komedii Jamese Frawleyho FRATERNIT VACATION a upírském hororu Toma Hollanda NOC HRŮZY.

Koncem 80 let a počátkem 90 let učinkovala hlavně v televizních projektech - fantasy Jima Drakea GODDES OF LOVE nebo hororové komedii Roberta Gintyho PŘÍŠERNÁ RODINKA. Ovšem mezitím již nastal přelom v její kariéře. ŽENATÝ SE ZÁVAZKY. Herečka vyhrála konkurs na roli sousedky Mercy. Posléze začala také režírovat některé díly seriálu. O jejím smyslu pro humor a sebereflexi svědčí i to, že nejedna zakomplexovaná herečka by byla v pokušení vyškrtnout ze scénáře některé jízlivosti ohledně svého vzhledu. Vždyt Alovy poznámky o jejich slepičích nohou a malém poprsí se proplétají mnoha dialogy. V jednom dílu Bunda dokonce naznačuje, že Marcy je kluk a její muž Jefferson homosexuál. Je to celkem ironie, protože je známo, že Amanda Bearsová je lesbička a jako jedna z prvních hereček svou sexuální orientaci v roce 1993 veřejně přiznala.

Podobně jako ostatní herci seriálu se ani Amanda nemohla dlouho zbavit "klatby Bundových". Role Marcy, která ji přinesla slávu a nemalé honoráře, ji bohužel také nadlouho zaškatulkovala. V době stagnace herecké kariéry se Amanda rozhodla postavit za kameru, měla jisté zkušenosti s režírováním některých dílů Ženatý se závazky i seriálu THE CREW. "Rozhodla jsem se přestat hrát, protože jsem se chtěla věnovat režii a musela jsem lidem ukázat i svou vážnější stránku. Jistě bych se za nějaký čas chtěla vrátit před kameru, ale jen pokud budu moci hrát i někoho jiného" uvedla tehdy. Nejdříve dostávala jako režisérka po jednom či dvou dílech různých seriálů, postupně práce přibývalo. Podílela se mj. na seriálových projektech VERONIČINY SVŮDNOSTI, JESSE, DHARMA & GREG, SABRINA, MLADÁ ČARODĚJNICE či DENÍK ZASLOUŽILÉ MATKY. Ukázalo se, že tato drobná blondýnka (163cm) doslova překypuje energií.


9.8.1958
Winter Park, Florida, USA
Amanda Bearse imdb Amanda Bearse csfd

Amanda Bearse oblíbené filmy

72 Noc hrůzy
Noc hrůzy
1985
63 Zkurvená generace
Zkurvená generace
1995
61 Příšerná rodinka
Příšerná rodinka
1995
51 Protokol
Protokol
1984
Sky Sharks
Sky Sharks
2018
48 Americká zmrzlina
Americká zmrzlina
1985

2018Sky Sharksfilm

2003Give or Take an Inchfilm

1995Příšerná rodinkaTV film

1995Zkurvená generacefilm

1988Bohyně láskyTV film

1985Americká zmrzlinafilm

1985Noc hrůzyfilm

1984Protokolfilm

1983First AffairTV film


Aktualizace osobnostního profilu Amanda Bearse: 20.12. 2018 08:50