Clancy Brown 64 let


Tento herec svérázného charismatu se narodil v roce 1959 do dobře situované rodiny poslance a koncertní pianistky jako Clarence J. Brown III. Jeho otec, stejně jako dědeček, byli kongresmani za stát Ohio a oba také kandidovali na guvernéra tohoto státu. Brownova rodina též vlastní novinové vydavatelství. Clancy Brown studoval herectví na Northwestern University a na počátku osmdesátých let se stal nejprve respektovaným divadelním hercem, díky rolím v hrách světových klasiků, které vytvořil jako člen chicagských divadelních společností. Poté přesedlal na dráhu filmového a televizního herce, jíž se věnuje dodnes. Od roku 1993 je ženatý s televizní producentkou Jeanne Johnson, mají spolu dvě děti.

V záplavě vesměs nepříliš významných žánrových titulů, kterými tento herec prošel v průběhu 90. let, vyniká jeho brutální dozorce v dramatu "VYKOUPENÍ Z VĚZNICE SHAWSHANK" a především zupácký seržant, udělující neortodoxní výcvik kadetům v akčním sci-fi "HVĚZDNÁ PĚCHOTA". V posledních patnácti letech mu však dává příležitost spíše televize a její projekty (některé epizody seriálů "POHOTOVOST", "KRAJNÍ MEZE", nejnověji "ZTRACENI"), kde se často objevuje především v rolích policistů a vojáků. Pro svůj výrazný hluboký hlas je také vyhledávaným dabérem nejrůznějších animovaných komiksových postav. Což mu jistě jako fanouškovi klasických komiksů není proti mysli.

Clancy Brown je impozantní osobností a to nejen díky svým bezmála dvěma metrům výšky a robustní vizáži vikingského bojovníka. Jeho projev se vyznačuje živočišnou energií, která ale nepostrádá jemnější odstíny ani ironický nadhled. Svým hereckým výrazem se řadí k samorostům, jejichž osobitost je staví poněkud mimo hlavní proud, kteří však většinou znamenají vítané osvěžení.


5.1.1959
Urbana, Ohio, USA
Clancy Brown csfd

Dumb MoneyJohn Wick: Kapitola 4WaldoNadějná mladá ženaSpongeBob ve filmu: Houba na útěkuThe Mortuary CollectionBalada o Busteru ScruggsoviSuper podvodChappaquiddickLittle EvilNa vlásku před šťastně až na věkySilnějšíThor: RagnarokTom a Jerry: Willy Wonka a továrna na čokoláduAve, Caesar!Warcraft: První střetAgathaSpongeBob ve filmu: Houba na suchu99 domovůIron Man and Captain America: Heroes UnitedJust Before I GoNa vítězné vlněThe Trip to BountifulLego: BatmanNevyřízený účetNothing Left to FearPravda je jen slovoSparksThe Surgeon GeneralWater & PowerFrontier, TheHellbendersJohn na konci zemřeZa každou cenu!Green LanternKovbojové a vetřelciNoční můra v Elm StreetInformátor!Superman/Batman: Veřejní nepřáteléThe TwentyExpresStopy zmizelýchZapomenutá minulostCesta bojovníkaZáchranářiDogg's Hamlet, Cahoot's MacbethGamblingSpongeBob v kalhotách: FilmAtlantis: Milo se vracíMaking of Daniel Boone, TheNormálníKrvavé nebeProjekt LaramieNejvyšší bossPřestávka: Škola mimo provozZimní pohádkaMalá mořská víla II: Návrat do mořeVčerejší dětiŠupákHurikán v ringu


Aktualizace osobnostního profilu Clancy Brown: 20.12. 2022 23:06