Don King 87 let


Don King se narodil 3. prosince 1932 v Clevelandu, Ohiu, Clarence a Hattie Kingovým. Jako mladý si Don snažil vydělat peníze dodáváním živých kuřat do jatek a také prodával se svým bratrem buráky a koláče. Poté nastoupil na Kent State University ve svém rodném Ohiu, kde studoval práva. Nakonec ale nebyl schopen svá studia zaplatit a tak musel v průběhu skončit. Začal se naplno věnovat loteriím, roku 1966 se ale dostal do nemalých problémů se zákonem, když ubil k smrti jednoho ze svých zaměstnanců, který mu dlužil šest set dolarů. Konal se soud, který uznal Dona vinným z vraždy. Ve vězení se věnoval čtení knih a absolovoval také vysokoškolský kurz.

Po svém propuštění se stal téměř ze dne na den boxerským promotérem. Zavolal Muhammadu Alimu, se kterým ho seznámil jejich společný přítel, zpěvák Lloyd Price a dohodl s ním charitativní zápas na pomoc clevelandské nemocnici. Poté se Don začal o box aktivně zajímat a také uzavřel partnerství s Donem Elbaumem, známým clevelandským promotérem. V roce 1974 se stal promotérem zápasu přezdívaném "Rumble in the Jungle" o pás mistra těžké váhy organizací WBA a WBC, ve kterém se utkal Muhammad Ali s Georgem Foremanem. Zápas se konal v Kinshase, v Zaire a Donu Kingovi vynesl 10 milionů dolarů, byl o něm natočen také celovečerní dokument s názvem WHEN WE WERE KINGS.

V roce 1975 byl Don promotérem dalšího velkého zápasu Muhammada Aliho. Jednalo se opět o titul mistra světa těžké váhy, který se uskutečnil ve Filipínách a Ali se střetl s Joe Frazierem. Po Alim se King stal promotérem dalších známých boxerů jako například Evandera Holyfielda, Felixe Trinidada, nebo Mika Tysona, který o svých soudních sporech s Donem Kingem hovoří v dokumentu TYSON.


20.8.1931
Cleveland, Ohio, USA
Don King imdb Don King csfd

Don King oblíbené filmy

85 Ďáblův advokát
Ďáblův advokát
1997
54 Kojak: Osudná chyba
Kojak: Osudná chyba
1991
61 Vedoucí místo
Vedoucí místo
1985
The Last Fight
The Last Fight
1983

1997Ďáblův advokátfilm

1991Kojak: Osudná chybaTV film

1985Vedoucí místofilm

1983The Last Fightfilm


Aktualizace osobnostního profilu Don King: 22.8. 2018 10:29