Jay Kay 54 let


Anglický hudebník a zpěvák Jason Luís Cheetham se narodil 30.12. 1969 a je známý jako frontman acid jazz funkové kapely Jamiroquai od počátku 90.let. Narodil se v Stretfordu v Lancashire a jeho matka Karen Kay byla kabaretní zpěvačka. Jeho biologický otec Luís Saraiva byl portugalský kytarista.

Mezi jeho eskapády patří třeba incident, kdy byl obviněn z napadení fotografa a zničení jeho kamery před nočním klubem. V roce 2002 poslal k zemi fotografa se zlomeným nosem. V roce 2006 byl zpacifikován policií, když údajně napadl další dva fotografy. Kay je jinak proti náboženství a v minulosti byl několik let závislý na kokainu. Podporuje Burma Campaign UK a je patronem Animals Protection Society, kteří bojují proti zneužívání zvířat pro zábavu.

Kay je fanouškem exotických vozů a jeho sbírka činí více než 100 luxusních sportovních vozů a některé z nich použil ve svých hudebních videoklipech. V květnu 1998 byl chycen za jízdu 179 km/h, za což mu odebrali řidičák na 42 dnů. Později řekl v rozhovoru: "Měl jsem štěstí, jel jsem 282 km/h na veřejné silnici. Kdyby mne chytli, jdu bručet". U soudu ve Skotsku roku 2004 čelil obvinění za rychlou jízdu, poté, co mu naměřili 169 km/h. Později mu byl vydán zákaz řízení po dobu šesti měsíců.


30.12.1969
Wangford, England, Velká Británie
Jay Kay csfd

The Young Person's Guide to Becoming a Rock StarJamiroquai - Live at Montreux 2003The Work of Director Jonathan GlazerThe Rise of the Celebrity ClassThe Importance of Being FamousJamiroquai Live in VeronaParty in the Park 2001Elizabeth Taylor: A Musical CelebrationIt's Only Rock 'n' RollPower Vision - Pop GalerieJamiroquai - AutomatonJamiroquai - Cloud 9Jamiroquai - Summer GirlJamiroquai - LifelineJamiroquai - Blue SkiesJamiroquai - White Knuckle RideJamiroquai - RunawayJamiroquai - (Don't) Give Hate a ChanceJamiroquai - Feels Just Like It ShouldJamiroquai - Seven Days in Sunny JuneJamiroquai - Corner of the EarthJamiroquai - Love FoolosophyJamiroquai - Little LJamiroquai - You Give Me SomethingJamiroquai - Canned HeatJamiroquai - King for a DayJamiroquai - SupersonicJamiroquai - Deeper UndergroundJamiroquai - AlrightJamiroquai - High TimesJamiroquai - Cosmic GirlJamiroquai: Virtual InsanityJamiroquai - Light YearsJamiroquai - Stillness in TimeJamiroquai - Half the ManJamiroquai - Space CowboyJamiroquai - Blow Your MindJamiroquai - Emergency on Planet EarthJamiroquai - Too Young to DieJamiroquai - When You Gonna Learn?Formula 1: BBC SportJimmy Kimmel Live!Top Gear 2010Friday Night with Jonathan RossHudobný dokument: JamiroquaiTout le monde en parle1997 MTV Video Music AwardsShow Rosie O'DonnellovéTFI FridayGMTVLater... With Jools HollandNoční Show  Jaye LenoeThe WordSaturday Night LiveTop of the Pops


Aktualizace osobnostního profilu Jay Kay: 4.11. 2023 21:15