Virginia Madsen 62 let


Je tomu už 25 let, kdy se poprvé objevila před kamerou. Ostatně k tomu nikdy neměla daleko, její rodina filmem a televizí doslova dýchala. Jejím bratrem je respektovaný herec zásadních vedlejších rolí Michael Madsen (THELMA A LOUISE, GAUNEŘI, KILL BILL). Ona sama navštěvovala herecké kurzy a vzápětí pochopila, že v rodném Chicagu na slušnou práci zrovna nenarazí a přestěhovala se do slunné Kalifornie.

Objevila se například v druhém HIGHLANDEROVI po boku Seana Conneryho, v erotickém dramatu Dennisa Hoppera ŽHAVÉ MÍSTO (1990) vedle Dona Johnsona a tehdy dvacetileté Jennifer Connelly (Virginia překvapila rolí znuděné a sexuálně nenasytné ženy z maloměsta), ve slavném hororu CANDYMAN s podmanivou hudbou Philippa Glasse z roku 1992 nebo v průměrném dramatu Roba Reinera DUCH MINULOSTI (1996) s brilantním Jamese Woodsem. Její kariéru následně „zbrzdily“ příjemné mateřské povinnosti a do filmových ateliéru se vracela jen sporadicky. Když se ale legendární Francis Ford Coppola doslechl, že by znovu ráda hrála, pozval ji na konkurz svého projektu podle románu Johna Grishama. V dramatu z právnického prostředí VYVOLÁVAČ DEŠTĚ se sešla například s Mattem Damonem.

Na další zajímavé nabídky ale opět jen čekala (proto brala role v podprůměrných snímcích jako AMERICKÁ ZBRAŇ, ZÁMEK HRŮZY, ČEKEJ NEHYBNĚ apod.), příležitostně účinkuje v divadle a na přelomu tisíciletí se na několik let stahuje před televizní obrazovku. Až Alexander Payne ji vytáhl opět na výslunní, kam bezpochyby patří. Podle všeho je tak dosavadním vrcholem její spolupráce s tímto nezávislým tvůrcem v nostalgické komedii BOKOVKA (2004), a to v roli rozvedené servírky Mayi po boku Paula Giamattiho, za kterou získala nominaci na Zlatý glóbus i na Oscara.

Zdatně si vedla i v netradičním muzikálu a posledním snímku legendárního Roberta Altmana ZÍTRA NEHRAJEME (2006), ale od té doby přišly jen další průměrné role (s Harrisonem Fordem v thrilleru FIREWALL, s Billy Bobem Thortonem v rodinném ASTRONAUTOVI nebo s Jimem Carreym v rozporuplném thrilleru 23).


11.9.1961
Chicago, Illinois, USA
Virginia Madsen csfd

Give Me An AĎáblova kořistCandymanRoad to CapriVánoční výsadekResilient 3D1985Her SmellSpare RoomA Change of HeartBurn Your MapsDej si pozor!Burning BodhiGrace Stirs Up SuccessPodnikavá JoyPovstání mrtvých: Strážní věžWalterZtracený klukDivočina v každém z násAnna NicoleCrazy Kind of LoveHatfields & McCoysJake a JakeNávaly pod košemThe Last KeepersChuť znovu žítMěsto podnikatelůČervená KarkulkaFather of InventionAmeliaHrůza v ConnecticutuWonder WomanChvilkové zatmění23Dominový efektAstronautFirewallZítra nehrajeme!Myšák Stuart Little 3Scooby-Doo a kletba KleopatryBokovkaOdvážná holkaBožská LilyNikdo se nic nedozvíAmerická zbraňArtworksAlmost SalinasPodtrhZeptejte se mých dětíÚplné odhaleníČekej nehybněDěti štěstíThe Inspector GeneralVálka hormonůBar FlorentineCesta do CannesZámek hrůzyLéčkaStrážci ApokalypsyVyvolávač deště


Aktualizace osobnostního profilu Virginia Madsen: 11.1. 2023 07:11