Thierry Henry 41 let


Bývalý profesionální francouzský fotbalista, celým jménem Thierry Daniel Henry, se narodil 17. srpna 1977 na předměstí Paříže, ve městě Les Ulis. Toto město je z velké často tvořeno imigranty, a i Thierry pochází z přistěhovalecké rodiny. Rodiče se před synovým narozením do Francie přistěhovali ze zámořských departmentů v Karibiku.

Fotbalu se věnoval už od útlého dětství, a to hlavně díky svému otci, který ho k atletice a hlavně fotbalu přivedl. Často ho brával na fotbalová soustředění a místní zápasy. Brzy bylo jasné, že malý Thierry převyšuje svým fotbalovým umem všechny své vrstevníky. Proto už v šesti letech přišla nabídka od místního celku CO Les Ulis. Pod dohledem otce, který se staral o docházku na tréninky a rozvoj synova talentu, čekal na svou šanci. Tu dostal až ve svých jedenácti letech - odehrál své první utkání. Po rozpadu manželství rodičů se přestěhoval s matkou do sousedního Orsay. Připojil se k týmu US Palaiseau, kde si ho také ve 13 letech všiml skaut poloprofesionálního týmu ES Viry-Châtillon. Tento tým měl pověst nejlepšího francouzského klubu pro rozvoj talentovaných mladíků, a proto sem přestoupil i Thierry. Ve věkové kategorii do 15 let nastřílel během svých 26 zápasů neuvěřitelných 77 branek. Zde si ho všiml klub AC Monaco, do kterého, po absolvování elitní fotbalové akademie Clairefontaine, v roce 1992 přestoupil.

V Monaku se francouzský mladík dostal do podvědomí mnoha evropských velkoklubů. Zájem jevila Barcelona, Real Madrid, Manchester United, Arsenal, nebo Juventus, do kterého nakonec přestoupil. Bohužel se jeho italské angažmá příliš nevyvedlo, neboť se nedokázal proti týmům Serie A prosadit - v 16 zápasech skóroval pouze třikrát.


17.8.1977
Les Ulis, Essonne, Île de France, Francie
Thierry Henry imdb Thierry Henry csfd

Thierry Henry oblíbené filmy

58 Vincentův svět
Vincentův svět
2015
61 Góóól! II
Góóól! II
2007
26 Góóól! III.
Góóól! III.
2009
60 H
H
1998

2015Vincentův světfilm

2009Góóól! III.film

2007Góóól! IIfilm

1998Hseriál


Aktualizace osobnostního profilu Thierry Henry: 10.9. 2018 20:45