Kurt Cobain (1967 - 1994)


Kurt Donald Cobain se narodil v malém americkém městečku Aberdeen. Matka se živila jako číšnice, otec byl automechanik. Už od raného věku jevil zájem o muziku a obdivoval skupiny jako Black Sabbath nebo Led Zeppelin. Jeho dětství ovšem poznamenal následný rozvod rodičů, který Kurt velice těžce nesl.

V 17-ti letech odešel z domova a stal se z něj rebel, chodící po ulicích a píšící různá hesla. V té době jej kamarádi přivedli k punku a Kurt začal poprvé snít o založení vlastní kapely. Povedlo se mu to v roce 1986 a nově vzniklé hudební těleso dostalo název Nirvana.

Během pouhých pěti let se Nirvana proslavila po celém světě a nesmírně zpopularizovala na hudební scéně do té doby nepříliš známý styl grunge. Jedná se o jakousi směsici rocku a punku, jejíž důležitou součástí jsou texty pojednávající o úpadku dnešní komerční společnosti a mezilidských vztazích. Kurt Cobain – zpěvák a frontman kapely se stává možná největší rockovou ikonou 90. let. V r. 1992 se Kurt žení s herečkou a zpěvačkou Courtney Love (známá například z Formanových filmů LID VERSUS LARRY FLYNT nebo MUŽ NA MĚSÍCI). A o šest měsíců později se narodí jejich jediná dcera Frances Bean Cobain. Bohužel už v té době Kurt bojuje se svou narůstající závislostí na alkoholu a drogách.


20.2.1967
Aberdeen, Washington, USA
5.4.1994
(27 let) Seattle, Washington, USA
Kurt Cobain imdb Kurt Cobain csfd

Kurt Cobain oblíbené filmy

93 Nirvana: With the Lights Out
Nirvana: With the Lights Out
2004

2004Nirvana: With the Lights Outa.z.


Aktualizace osobnostního profilu Kurt Cobain: 5.8. 2019 20:27