Doo-hong Jeong
62

Doo-hong Jeong 51 let


Jako nejmladší, nejmenší a nejostýchavější z celkových sedmi sourozenců, narodila se dnešní ikona filmového bojového umění a kaskadérských kousků, Doo-hong Jeong, do malého zapadlého městečka, Chilsan-ri, ukrytého v hloubi rozlehlé provincie Jižní Čchungčchong, ležící při okraji Východočínského moře v roce, kdy začal druhý významný vojenský konflikt novo korejských dějin. Severokorejská vojska se v tzv. Druhé korejské válce střetla s jihokorejskými vojsky, podporovanými vojsky Spojených států amerických. Jeho dětství nepatřilo k dětstvím nejlehčím, ba naopak. Díky chudobě měla rodina problémy obstarat si dostatek jídla, natož pak zajistit řádnou školní výchovu všem svým potomkům. Doo-hong by ale bojovník od útlého věku. I když to na první pohled nedal úplně znát, byl bojovníkem až do morků kostí. A když se v blízkosti tehdejší střední školy otevřelo centrum výuky taekwonda, byla to přesně ta pravá chvíle, aby Doo-hong předvedl, jak velký a jasný plamen v něm hoří. Doo-hong začal pravidelně, doslova každý den, sportovní centrum navštěvovat. A i když jeho rodina neměla na úhradu povinných poplatků za výuku, tehdejší mistr Gak-soo Lee, jej nechal cvičit zdarma; jako jediný v něm dokázal vidět onu velikost vnitřního plamene, spalujícího všechnu jeho dětskou ostýchavost.

V roce 1985 se v přístavní metropoli Inčchon, na univerzitě Junior College, začal Doo-hong učit fyzikálně-psychologickému oboru, z něhož posléze úspěšně složil všechny potřebné zkoušky. Což nebylo vůbec snadné. V dané době byl stálým členem korejského národního týmu v taekwondo, reprezentující zemi po celém světě. Velké množství času tak Doo-hong trávil za hranicemi země. Svůj talent vyučujícími lekcemi předával jak mladým následovníkům na území Japonska, tak i ve Spojených Státech Amerických nebo v Mexiku. A stejně se orientoval i v době svého povinného vojenského nástupu, když po celé dva roky vyučoval bojovému umění elitní korejské jednotky předních vojenských linií. Po svém odchodu z armády se živil jako osobní strážce vysoce postaveným parlamentním činitelům.

A možná i díky tomu se všechna jeho dosavadní rozhodnutí zdála býti osudovými, neboť se zde dokázal seznámit s člověkem, který jej doporučil do role filmového kaskadéra. Jeho kariéra se ale formovala po dlouhou dobu; zprvu byl spíše nosičem těžkých břemen u snímků, natáčejících se výhradně pro DVD distribuci. K řádnému využití svého talentu se dostával jen zřídkakdy. A tehdejší plat byl natolik mizerný, že se Doo-hong prostě a jednoduše sbalil a s celou prací den ze dne sekl. O to víc, pod dohledem Young-mo Kim, se mohl Doo-hong věnovat studiu své vlastní psychiky, a dalších bojových sportů, jako jsou aikido, kickbox, hapkido nebo také šerm. A tentokrát už to vážně netrvalo tak dlouho a Doo-hong byl filmovou produkční společnosti najat jako filmový dublér a kaskadér tehdy již velmi známému filmovému herci Il-jae Lee, ztvárňujícím hlavní roli v úspěšném filmovém snímku General's Son (1990).


14.12.1966
Chilsan-ri, okres Imcheon-myeon, Buyeo County, provincie Jižní Čchungčchong, Jižní Korea
Doo-hong Jeong imdb Doo-hong Jeong csfd

Doo-hong Jeong oblíbené filmy

71 Kundo: Čas pomsty
Kundo: Čas pomsty
2014
85 Pouta války
Pouta války
2004
80 Baramui paiteo
Baramui paiteo
2004
47 Zabij systém
Zabij systém
2002
72 Jjakpae
Jjakpae
2006
70 Banchikwang
Banchikwang
2000

2016Heuksandofilm

2014Kundo: Čas pomstyfilm

2009Yeongwonhanfilm

2008Dajjimawa Ri: aginiyeo jiokhaeng geuphaengyeolchareul tara!film

20071 Beongaeui gijeokfilm

2007Jugeodo haepi endingfilm

2006Jjakpaefilm

2005Daseot gae ui shiseonfilm

2004Arahan jangpung daejakjeonfilm

2004Baramui paiteofilm

2004Pouta válkyfilm

2003Naechyureol sitifilm

2003Yeongeo wanjeonjeongbokfilm

2002Chaempieonfilm

2002Pido nunmuldo eobshifilm

2002Zabij systémfilm

2000Rány pod pásfilm

1996Bon too kilfilm

1995Reoneoweifilm

1992Kimui jeonjaengfilm

1991Janggunui adeul IIfilm


Aktualizace osobnostního profilu Doo-hong Jeong: 25.3. 2018 09:19