Eva Jansenová 105 let


Eva Jansenová (v některých pramenech je uváděna někdy jako Eva Jausenová) pocházela z Brna a narodila se někdy v desátých letech dvacátého století. Byla brněnskou operetní zpěvačkou i herečkou a ke konci třicátých let vystupovala v pražském Divadle u Karlova mostu. Jinak o její divadelní kariéře a o detailech z jejího soukromého života nemáme vůbec žádné zprávy.

Jako brněnskou herečku s krásnou tváří a s elegantní štíhlou postavou si ji vybral režisér Karel Lamač do větší filmové role královniny (Lída Baarová) společnice Conchity v Burianově komedii LELÍČEK VE SLUŽBÁCH SHERLOCKA HOLMESE (1932). Takto se Jansenová zapsala do dějin československé kinematografie a již se v ní neobjevila.

Uplatnění pro ni nalezl také brněnský rozhlas. O konci života Evy Jansenové nám podala svědectví herečka Lída Baarová ve svých vzpomínkách „Života sladké hořkosti“ (vydány v letech 1992 a 2005). Ve čtyřicátých letech ji Nacisté v koncentrační táboře popravili otce. Jansenová neunesla tíhu situace a raději spáchala sebevraždu... Nic bližšího o ní již nevíme.


6.3.1913
Steyr, Rakousko-Uhersko
Eva Jansenová imdb Eva Jansenová csfd

Eva Jansenová oblíbené filmy

77 Lelíček ve službách Sherlocka Holmesa
Lelíček ve službách Sherlocka Holmesa
1932

1932Lelíček ve službách Sherlocka Holmesafilm


Aktualizace osobnostního profilu Eva Jansenová: 27.7. 2018 12:02